Pomoc prawna NewsMap

 OTRZYMAŁEŚ WEZWANIE NA POLICJĘ WS. BRAKU MASECZKI?

Sprawdź szczegóły:

Analiza prawnych nieprawidłowości nakazu zakrywania ust i nosa – infografika PDF

policja-chce-podwyzek-1603737248

Jako osoba, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie (inaczej podejrzany) możesz odmówić składania zeznań w toku postępowania wyjaśniającego. Niemniej warto takie wyjaśnienia dostarczyć lub wysłać drogą pocztową, zgodnie z art. 40 oraz 54 § 7 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenie, w ciągu 7 dni od otrzymania wezwania na przesłuchanie.

Dodatkowo możesz za naszym pośrednictwem załatwić wszystko nie wychodząc z domu. Po nabyciu wyjaśnień, możemy bezpłatnie Twoją sprawę objąć pełnomocnictwem adwokata. Tym samym w Twoim imieniu adwokat podpisuje i wysyła na komendę wyjaśnienia w postępowaniu wyjaśniającym.

Policja jako oskarżyciel publiczny wysyła do sądu swój wniosek o ukaranie + Twoje ewentualne wyjaśnienia. Dlatego warto, aby na tym etapie były one wykonane profesjonalnie. Zwiększa to szansę, iż sąd umorzy postępowanie, bez Twojego udziału.

Także, jeśli spodziewasz się, że prędzej czy później policjant stanie Ci na drodze, warto takie wyjaśnienia przygotować zawczasu i wręczyć funkcjonariuszowi podczas prowadzonych czynności. Z pewnością będzie to działało na Twoją korzyść.

Wyjaśnienia screen - 14 V 2021

W trakcie rozmowy z policjantem wyjaśnienia podpisujemy i wręczamy. Jest to zgodne z art. 40 oraz art. 54 § 1 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenie, który brzmi Czynności te w miarę możności należy podjąć w miejscu popełnienia czynu bezpośrednio po jego ujawnieniu. Tym samym ułatwimy pracę policjantowi, a z dużą dozą prawdopodobieństwa po tak przeprowadzonej rozmowie policjant zakończy sprawę na pouczeniu.

Decydując się na zakup pisemnych wyjaśnień:

  • otrzymujesz 9-stronnicowe pismo wyjaśniające uchybienia prawne na podstawie aktualnego rozporządzenia i ustawy oraz postanowień sądów (za sprawy do 7 maja 2021 r. w zamkniętym pomieszczeniu/na otwartym powietrzu oraz nowe od 8 maja 2021 r.);
  • nie musisz iść osobiście na przesłuchanie;
  • co więcej – nie musisz iść nawet na pocztę, gdyż po wypełnieniu wyjaśnień, nasz adwokat może bezpłatnie wysłać je w Twoim imieniu na komendę, stając się Twoim pełnomocnikiem w postępowaniu wyjaśniającym
  • diametralnie zwiększasz swoje szanse na umorzenie sprawy w Sądzie Rejonowym;
  • w trakcie rozmowy z policjantem na ulicy masz szansę zaskoczyć go w taki sposób, że spotkanie skończy się na pouczeniu;
  • wspierasz projekt pisania sprzeciwów od wyroków nakazowych, które tworzymy za darmo;

Jeśli chcesz nabyć kompleksowe ośmiostronicowe wyjaśnienia odnośnie powodów prawnych, dlaczego nie zakrywasz ust i nosa w oparciu o przepisy rozporządzenia i ustawy, zamów je bezpośrednio poniżej:

Uzyskaj 9-stronnicowe wyjaśnienia dla policji już za 9,99 zł

Uzyskaj pismoOświadczam, iż zapoznałem/am się z regulaminem akcji.

logo-payu

Jeśli sprawa dt. wezwania na komendę za udział w zgromadzeniu czy innych podejrzeń o wykroczenia z tytułu epidemicznego rozporządzenia, prosimy o kontakt na kontakt@newsmap.pl

OTRZYMAŁEŚ WYROK NAKAZOWY Z GRZYWNĄ DO ZAPŁACENIA?

Wręczono Ci wyrok nakazowy z nakazem zapłacenia grzywny i nie zgadzasz się z nim?

Spokojnie to nie zamyka sprawy. W ciągu 7 dni od otrzymania listownie wyroku, masz prawo złożyć sprzeciw. Zgłoś się czym prędzej do nas. Sporządzimy ZA DARMO dla Ciebie sprzeciw podpisany przez adwokata i dopełnimy wszystkich formalności, tak aby wyrok umorzono.

Napisz do nas: kontakt@newsmap.pl

INTERAKTYWNA MAPA WOLNEGO BIZNESU

Przejdź na stronę Interaktywnej Mapy Wolnego Biznesu, aby otrzymać dostęp do mapy z otwartymi lokalizacjami, mimo obostrzeń. Sprawdź, gdzie możesz się poczuć jak dawniej:

INTERAKTWYNA MAPA WOLNEGO BIZNESU

IMWB PREMIUM 28 III 2021