Pomoc prawna NewsMap

SZANOWNI PAŃSTWO!

Lapanki-ruszaja-policja-SCIGA-LUDZI-BEZ-MASECZEK_size-360x270

Za nami półtorej roku zmagań z reżimem sanitarnym na terenie naszego kraju. Po wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce w marcu 2020 r. przebranżowiliśmy się, aby otworzyć się na pomoc ludziom poszkodowanym przez bezprawne restrykcje covidowe.

Pomagamy ludziom nękanym za udział w demonstracjach, za brak omaskowania, za otwieranie przedsiębiorstw podczas lockdownów gospodarczych przed policją, sanepidem i sądami. W znakomitej większości spraw osoby, które nam zawierzyły zostały uniewinnione od stawianych im bezprawnych zarzutów.

Nasze sukcesy w walce z bezprawiem powodują ogromne  zainteresowanie naszymi usługami, które dotychczas czyniliśmy pro bono lub za symboliczną kwotę pomocową. Z racji tego, iż spraw jest naprawdę dużo, a często termin na zorganizowanie pomocy jest naprawdę krótki (np. 7 dni na wniesienie sprzeciwu od wyroku nakazowego), a z drugiej strony chcemy każdemu pomóc z osobna w jego walce z bezprawiem, poniżej prezentujemy zakres naszych usług. Wierzymy, że dzięki poniższej organizacji, będziemy jeszcze bardziej efektywni i pomożemy Państwu w kwestiach, które Państwa dręczą.

To tylko od Państwa oporu prawnego w określonych sytuacjach zależy, czy wszelkie nielegalne obostrzenia się skończą, czy też nie. My w tej walce pomożemy.

Apelacja

NOWA USŁUGA – UBEZPIECZENIE PRAWNE PRZED KWARANTANNĄ

Ponad 3/4 miliona Polaków przebywa obecnie (stan 30 listopada 2021) zamkniętych w domach na przymusowej kwarantannie.

Najczęstszą przyczyną nałożenia kwarantanny jest kontakt z osobą pozytywną. Taka kwarantanna w myśl ustawy o chorobach zakaźnych jest w gruncie rzeczy legalna, jednak aby była skutecznie nałożona musi zostać załatwiona zgodnie z postanowieniami ustawy o chorobach zakaźnych, Państwowej Inspekcie Sanitarnej oraz kodeksu postępowania administracyjnego.

Zauważyliśmy na podstawie korespondencji z Państwem, iż ponad 80% kwarantann jest nałożona w sposób niemieszczący się w granicach prawa, a więc nielegalny. Tym samym osoba na którą nałożono kwarantannę nie musi na niej przebywać, a po ukończonym okresie kwarantanny może ubiegać się o sowite odszkodowanie.

Tym samym setki tysięcy kwarantann można unikać. Jednak, aby nie przestrzegać kwarantanny warto uzyskać opinię czy nasza kwarantanna jest nałożona w sposób zgodny z prawem, a jeśli nie, to zaopatrzyć się w ubezpieczenie prawne zabezpieczające przed skutkami nieprzestrzegania nielegalnej kwarantanny.

Zapraszamy po szczegóły ubezpieczenia prawnego na czas trwania kwarantanny na stronę.

NASZA POMOC DLA PAŃSTWA:

RODZAJ PISMA WYJAŚNIENIA DLA POLICJI/STRAŻY MIEJSKIEJ WYJAŚNIENIA DLA POLICJI/STRAŻY MIEJSKIEJ + nasza pomoc i wysyłka na komendę SPRZECIW PO WYROKU NAKAZOWYM SPRZECIW PO WYROKU NAKAZOWYM
+ nasza pomoc, wysyłka do sądu i prowadzenie sprawy do końca
APELACJA PO WYROKU SĄDU REJONOWEGO
+ nasza pomoc i wysyłka do sądu
UBEZPIECZENIE
PRAWNE NA CZAS
TRWANIA
KWARANTANNY
CZY MOJA KWARANTANNA JEST LEGALNA? SPERSONALIZOWANY PISMO COVIDOWE
W CZYM MI POMOŻE? Jeśli otrzymałeś wezwanie na komendę po spisaniu i odmowy przyjęcia mandatu np. za brak maseczki, nie musisz udawać się osobiście na komendę, a możesz wysłać pismo drogą pocztową, które załatwi sprawę Jeśli otrzymałeś wezwanie na komendę po spisaniu i odmowy przyjęcia mandatu np. za brak maseczki, nie musisz udawać się osobiście na komendę, a możesz zlecić nam przygotowanie i wysłanie pisma drogą pocztową, które załatwi sprawę Wyroki nakazowe to w 90% przypadków bezrefleksyjne kopie wniosków o ukaranie z policji. Jest to swojego rodzaju haracz za nieprzyjęcie mandatu, którego nie warto płacić i należy za każdym razem wnosić sprzeciw Wyroki nakazowe to w 90% przypadków bezrefleksyjne kopie wniosków o ukaranie z policji. Jest to swojego rodzaju haracz za nieprzyjęcie mandatu, którego nie warto płacić i należy za każdym razem wnosić sprzeciw Ok. 15% spraw w Sądzie Rejonowym nie kończy się uniewinnieniem, szczególnie jeśli trafimy na sędziego wierzącego w moc maski. Dlatego mamy apelację do Sądu Okręgowego. Prowadziłeś sprawę w Sądzie Rejonowym bez naszej pomocy i chcesz wygrać w Sądzie Okręgowym? To opcja dla Ciebie Znalazłeś się na kwarantannie i nie wiesz czy musisz ją przestrzegać? Zgłoś się do nas, a my wydamy opinię czy kwarantanna została nałożona w sposób zgodny z prawem. Jeśli nie, za raz wniesioną opłatę uzyskujesz ubezpieczenie prawne na wypadek postępowania sądowego czy administracyjnego przed sanepidem Znalazłeś się na kwarantannie i nie wiesz czy musisz ją przestrzegać? Zgłoś się do nas, a my wydamy opinię czy kwarantanna została nałożona w sposób zgodny z prawem. Nakaz noszenia maski, segregacja sanitarna w pracy, szkole na uczelni, wizyta w szpitalu bez szczepienia i testu PCR, pisma procesowe odnośnie spraw covidowych
TERMIN NA WNIESIENIE 7 dni od otrzymania wezwania 7 dni od otrzymania wezwania 7 dni od otrzymania wyroku nakazowego 7 dni od otrzymania wyroku nakazowego Po otrzymaniu wyroku, składamy wniosek o przedstawienie uzasadnienia. Po otrzymaniu uzasadnienia mamy 7 dni do złożenia apelacji Zależny od Twojej sytuacji Zależny od Twojej sytuacji Zależny od Twojej sytuacji
CO OTRZYMAM? Kilka 9-stronnicowych pism do wyboru odnośnie okoliczności w jakich zostałeś spisany (na otwartym powietrzu, w sklepie itd.) Spersonalizowane 9-stronnicowe pismo, które dostosujemy do Twojej sytuacji i wyślemy w Twoim imieniu na komendę Spersonalizowane 10-stronnicowe pismo, które możesz dostosować wg instrukcji do Twojej sytuacji Wypełnimy za Ciebie zakupione pismo oraz za pośrednictwem pełnomocnictwa adwokata wyślemy gotowy sprzeciw do sądu. W razie utrzymania wyroku w mocy, sporządzimy bez dalszych kosztów apelację i prowadzimy sprawę do końca. Składamy wniosek w Twoim imieniu o uzasadnienie i przygotowujemy apelację w ciągu, która punktuje uzasadnienie wyroku skazującego Opinię prawną o legalności, bądź nie Twojej kwarantanny + ubezpieczenie prawne Opinię prawną o legalności, bądź nie Twojej kwarantanny Spersonalizowane pismo odnośnie Twojego problemu z sanitarnym reżimem covidowym
KOSZT 19,99 zł 39,99 zł 49,99 zł 99,99 zł 149,99 zł 149,99 29,99 Do indywidualnego ustalenia

Stopka - pomoc prawna

Powyższe pisma sądowe dt. nie tylko spraw nakazu zakrywania ust i nosa, ale także innych ograniczeń covidowych 

Niebieski pasek

Dlaczego nasze pisma są skuteczne?

Ustawy przeważnie zawierają furtki dla podmiotów stosujących covidowe restrykcje.

Przykładowo w dziedzinie ustawy RODO art. 9 ust 2. zawiera szereg wyjątków od zabraniania przetwarzania danych osobowych np. w kontekście szczepień. Wówczas pismo konstruujemy w taki sposób, aby wytrącić powołanie się przez adresata pisma na ustawowe wyjątki. Natomiast art. 5. Ustawy o prawach pacjenta mówi, iż kierownik podmiotu udzielającego świadczeń zdrowotnych lub upoważniony przez niego lekarz może ograniczyć korzystanie z praw pacjenta w przypadku wystąpienia zagrożenia epidemicznego. Więc jest to główny argument na ograniczenie świadczeń zdrowotnych osobom niezaszczepionym i nieprzetestowanym PCR. Z kolei art. 46bb ustawy o chorobach zakaźnych zawiera przepis, że niezamaskowanie jest uzasadnioną odmową sprzedaży w kontekście art. 135 kw.

Dlatego, aby uniemożliwić danemu podmiotowi stosującemu restrykcje, należy w odpowiedni sposób wytrącić taki argument z ręki dlatego pisma konstruujemy w ten sposób, przewidując odpowiedź, wskazując na niemożność zastosowania furtki w danej kwestii covidowej i wykazać bezprawność działań. Opieramy się zawsze na gruncie ustaw i rozporządzeńnie epatujemy zapisami Konstytucji, gdyż w obecnym bałaganie prawnym takie argumenty są niestety nieskuteczne i ignorowane. Dzięki temu nasze spersonalizowane pisma mają większą skuteczność, aniżeli opracowane sztywne gotowce.

Opisz swój problem, a z pewnością Ci pomożemy:

Uwaga przez poniższy formularz, z uwagi na natłok wiadomości, nie odpowiadamy na pytania odnośnie kwarantanny. Pomoc odnośnie kwarantanny znajdą Państwo na stronie Twoje ubezpieczenie prawne na czas trwania kwarantanny.

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe, aby rozwiązać Twój problem

eyJpZCI6IjE3IiwibGFiZWwiOiJTcGVyc29uYWxpem93YW5lIHBpc21vIGNvdmlkb3dlIiwiYWN0aXZlIjoiMSIsIm9yaWdpbmFsX2lkIjoiNSIsInVuaXF1ZV9pZCI6ImJzbzE1aSIsInBhcmFtcyI6eyJlbmFibGVGb3JNZW1iZXJzaGlwIjoiMCIsInRwbCI6eyJ3aWR0aCI6IjEwMCIsIndpZHRoX21lYXN1cmUiOiIlIiwiYmdfdHlwZV8wIjoiaW1nIiwiYmdfaW1nXzAiOiJodHRwczpcL1wvc3Vwc3lzdGljLTQyZDcua3hjZG4uY29tXC9fYXNzZXRzXC9mb3Jtc1wvaW1nXC9iZ1wvdGVhLXRpbWUucG5nIiwiYmdfY29sb3JfMCI6IiMzMzMzMzMiLCJiZ190eXBlXzEiOiJjb2xvciIsImJnX2ltZ18xIjoiIiwiYmdfY29sb3JfMSI6IiMzMzMzMzMiLCJiZ190eXBlXzIiOiJjb2xvciIsImJnX2ltZ18yIjoiIiwiYmdfY29sb3JfMiI6IiNkZDMzMzMiLCJiZ190eXBlXzMiOiJjb2xvciIsImJnX2ltZ18zIjoiIiwiYmdfY29sb3JfMyI6IiNkZDMzMzMiLCJmaWVsZF9lcnJvcl9pbnZhbGlkIjoiIiwiZm9ybV9zZW50X21zZyI6IkR6aVx1MDExOWt1amVteSB6YSB3aWFkb21vXHUwMTViXHUwMTA3LCBvZHBvd2llbXkgbmFqc3p5YmNpZWogamFrIHRvIG1vXHUwMTdjbGl3ZSIsImZvcm1fc2VudF9tc2dfY29sb3IiOiIjZmZmZmZmIiwiaGlkZV9vbl9zdWJtaXQiOiIxIiwicmVkaXJlY3Rfb25fc3VibWl0IjoiIiwidGVzdF9lbWFpbCI6ImFydC5yb3NpbnNraTkzQGdtYWlsLmNvbSIsInNhdmVfY29udGFjdHMiOiIxIiwiZXhwX2RlbGltIjoiOyIsImZiX2NvbnZlcnRfYmFzZSI6IiIsImZpZWxkX3dyYXBwZXIiOiI8ZGl2IFtmaWVsZF9zaGVsbF9jbGFzc2VzXSBbZmllbGRfc2hlbGxfc3R5bGVzXT5cclxuICAgIDxsYWJlbCBmb3I9XCJbZmllbGRfaWRdXCI+W2xhYmVsXTxcL2xhYmVsPltmaWVsZF1cclxuPFwvZGl2PiJ9LCJmaWVsZHMiOlt7ImJzX2NsYXNzX2lkIjoiMTIiLCJuYW1lIjoiIiwibGFiZWwiOiIiLCJwbGFjZWhvbGRlciI6IiIsInZhbHVlIjoiPGgzIGNsYXNzPVwiaGVhZF9mb3JtXCI+PHNwYW4gc3R5bGU9XCJjb2xvcjogd2hpdGVcIj5Ta29udGFrdHVqIHNpXHUwMTE5IHogbmFtaTxcL3NwYW4+PFwvaDM+XHJcbjxwIGNsYXNzPVwiZGVzY3JpcHRpb25cIj48c3BhbiBzdHlsZT1cImNvbG9yOiB3aGl0ZVwiPk9kcG93aWVteSBuYWpzenliY2llaiBqYWsgdG8gbW9cdTAxN2NsaXdlLCBhYnkgcm96d2lcdTAxMDV6YVx1MDEwNyBUd1x1MDBmM2ogcHJvYmxlbTxcL3NwYW4+PFwvcD4iLCJodG1sIjoiaHRtbGRlbGltIiwibWFuZGF0b3J5IjoiMCIsImFkZF9jbGFzc2VzIjoiIiwiYWRkX3N0eWxlcyI6IiIsImFkZF9hdHRyIjoiIn0seyJic19jbGFzc19pZCI6IjEyIiwibmFtZSI6ImZpcnN0X25hbWUiLCJsYWJlbCI6IkltaVx1MDExOSBpIG5hendpc2tvIiwicGxhY2Vob2xkZXIiOiIiLCJ2YWx1ZSI6IiIsImh0bWwiOiJ0ZXh0IiwibWFuZGF0b3J5IjoiMSIsIm1pbl9zaXplIjoiIiwibWF4X3NpemUiOiIiLCJhZGRfY2xhc3NlcyI6IiIsImFkZF9zdHlsZXMiOiIiLCJhZGRfYXR0ciI6IiIsInZuX29ubHlfbnVtYmVyIjoiMCIsInZuX29ubHlfbGV0dGVycyI6IjAiLCJ2bl9wYXR0ZXJuIjoiMCIsInZhbHVlX3ByZXNldCI6IiIsInZuX2VxdWFsIjoiIiwiaWNvbl9jbGFzcyI6IiIsImljb25fc2l6ZSI6IiIsImljb25fY29sb3IiOiIiLCJ0ZXJtcyI6IiJ9LHsiYnNfY2xhc3NfaWQiOiIxMiIsIm5hbWUiOiJlbWFpbCIsImxhYmVsIjoiVHdcdTAwZjNqIGUtbWFpbCIsInBsYWNlaG9sZGVyIjoiIiwidmFsdWUiOiIiLCJodG1sIjoiZW1haWwiLCJtYW5kYXRvcnkiOiIxIiwibWluX3NpemUiOiIiLCJtYXhfc2l6ZSI6IiIsImFkZF9jbGFzc2VzIjoiIiwiYWRkX3N0eWxlcyI6IiIsImFkZF9hdHRyIjoiIiwidm5fb25seV9udW1iZXIiOiIwIiwidm5fb25seV9sZXR0ZXJzIjoiMCIsInZuX3BhdHRlcm4iOiIwIiwidmFsdWVfcHJlc2V0IjoiIiwidm5fZXF1YWwiOiIiLCJpY29uX2NsYXNzIjoiIiwiaWNvbl9zaXplIjoiIiwiaWNvbl9jb2xvciI6IiIsInRlcm1zIjoiIn0seyJic19jbGFzc19pZCI6IjEyIiwibmFtZSI6Im1lc3NhZ2UiLCJsYWJlbCI6IlR3b2phIHdpYWRvbW9cdTAxNWJcdTAxMDciLCJwbGFjZWhvbGRlciI6IiIsInZhbHVlIjoiIiwiaHRtbCI6InRleHRhcmVhIiwibWFuZGF0b3J5IjoiMSIsIm1pbl9zaXplIjoiIiwibWF4X3NpemUiOiIiLCJhZGRfY2xhc3NlcyI6IiIsImFkZF9zdHlsZXMiOiIiLCJhZGRfYXR0ciI6IiIsInZuX29ubHlfbnVtYmVyIjoiMCIsInZuX29ubHlfbGV0dGVycyI6IjAiLCJ2bl9wYXR0ZXJuIjoiMCIsInZhbHVlX3ByZXNldCI6IiIsInZuX2VxdWFsIjoiIiwiaWNvbl9jbGFzcyI6IiIsImljb25fc2l6ZSI6IiIsImljb25fY29sb3IiOiIiLCJ0ZXJtcyI6IiJ9LHsiYnNfY2xhc3NfaWQiOiIxMiIsIm5hbWUiOiJzZW5kIiwibGFiZWwiOiJXeVx1MDE1YmxpaiIsImh0bWwiOiJzdWJtaXQiLCJhZGRfY2xhc3NlcyI6IiIsImFkZF9zdHlsZXMiOiIiLCJhZGRfYXR0ciI6IiIsImljb25fY2xhc3MiOiIiLCJpY29uX3NpemUiOiIiLCJpY29uX2NvbG9yIjoiIiwidGVybXMiOiIifV0sIm9wdHNfYXR0cnMiOnsiYmdfbnVtYmVyIjoiNCJ9fSwiaW1nX3ByZXZpZXciOiJ0ZWEtdGltZS5wbmciLCJ2aWV3cyI6IjIxMzkiLCJ1bmlxdWVfdmlld3MiOiIxMzkwIiwiYWN0aW9ucyI6IjI1Iiwic29ydF9vcmRlciI6IjUiLCJpc19wcm8iOiIwIiwiYWJfaWQiOiIwIiwiZGF0ZV9jcmVhdGVkIjoiMjAxNi0wNS0wMyAxNTowMTowMyIsImltZ19wcmV2aWV3X3VybCI6Imh0dHBzOlwvXC9zdXBzeXN0aWMtNDJkNy5reGNkbi5jb21cL19hc3NldHNcL2Zvcm1zXC9pbWdcL3ByZXZpZXdcL3RlYS10aW1lLnBuZyIsInZpZXdfaWQiOiIxN18xMzg0NDgiLCJ2aWV3X2h0bWxfaWQiOiJjc3BGb3JtU2hlbGxfMTdfMTM4NDQ4IiwiY29ubmVjdF9oYXNoIjoiYzZiYjc5MjYxYjEwZWYyYjZmZTE1MDExODJjYmY5N2EifQ==

Spisanie maseczki

Stopka - pomoc prawna

Niebieski pasek 

SKORZYSTAJ Z NASZEJ WIEDZY


Zapoznaj się z naszymi nasze najnowszymi artykułami i analizami prawnymi:


Niebieski pasek


INTERAKTYWNA MAPA PRZESTRZENI MASECZKOWEJ


Powyższa mapa prezentuje placówki handlowe i punkty usługodawcze, które odmawiają sprzedaży/obsługi osobom bez zasłoniętych ust i nosa, a także planowane imprezy do których dostęp będzie dozwolony tylko dla osób zaszczepionych lub ten status weryfikować. Rozbudowujemy ją dzięki Państwa informacjom.

IMPM