Żona śp. Pawła Adamowicza, zabrała głos w Parlamencie Europejskim

bruksela

Atak na Pawła to atak na wszystkie wartości, które wyznawał i na których konsekwentnie od lat budował siłę Gdańska, samorządu i wspólnoty. Chcę prosić o to, byśmy pamiętali o mocy słowa i odpowiedzialności za drugiego człowieka - przemawiała wczoraj w Parlamencie Europejskim żona zamordowanego prezydenta Gdańska. Bliscy Pawła Adamowicza, przyjechali do Brukseli na zaproszenie europosła Janusza Lewandowskiego.

Magdalena Adamowicz, żona śp. Pawła Adamowicza w raz ze swoją najstarszą córką i bratem zamordowanego prezydenta, wzięli udział w debacie Parlamentu Europejskiego na temat zwalczania atmosfery nienawiści oraz przemocy. Bliscy Pawła Adamowicza, spotkali się również z przewodniczącym PE Antonio Tajanim.

Magdalena Adamowicz zabrała głos podczas posiedzenia grupy Europejskiej Partii Ludowej ( w jej skład wchodzą 73 partie członkowskie z 39 krajów).

Janusz Lewandowski cytuje fragmenty dzisiejszego przemówienia Magdaleny Adamowicz:

-Był katolikiem, był chrześcijaninem, dla którego każdy człowiek był ważny. Bez względu na płeć, wiek, pochodzenie, wyznanie, orientację czy tożsamość płciową. Atak na Pawła to atak na wszystkie wartości, które wyznawał i na których konsekwentnie od lat budował siłę Gdańska, samorządu i wspólnoty. Chcę prosić o to, byśmy pamiętali o mocy słowa i odpowiedzialności za drugiego człowieka. A także o to, byśmy nie ustawali w wysiłku tworzenia Europy solidarnej i wolnej od nienawiści.

Żona śp. Pawła Adamowicza mówi również, że słowo powinno zaczynać dialog, a nie być narzędziem nienawiści.

Źródło: onet.pl

Opublikowane: Styczeń 31st, 2019 11:49 am