Znamy laureatów tegorocznych Oscarów

laureaci Oscarów 2017

Za nami 89. ceremonia wręczenia Oscarów - nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Choć cała gala dostarcza ogromnych emocji, to największy szok prowadzący dostarczyli na końcu, gdy pomylili laureatów.

Faye Dunaway i Warren Beatty - odtwórcy głównych ról z "Bonnie i Clyde" z 1967 r. - wręczali nagrodę w ostatniej kategorii "Najlepszy film". Beatty ogłosił, że wygranym jest "La La Land", jednak kilka minut później okazało się, że to pomyłka. Prawdziwym laureatem w tej kategorii został "Moonlight".

Honorowy Oscar trafił w tym roku do Jackiego Chana.

Wyniki pozostałych kategorii: Reżyseria - Damien Chazelle za film "La La Land", Najlepszy aktor - Casey Affleck za film "Manchester by the Sea", Najlepsza aktorka - Emma Stone za film "La La Land", Najlepsza aktorka drugoplanowa: Viola Davis za film "Fences", Najlepszy aktor drugoplanowy - Mahershala Ali za film"Moonlight", Najlepszy scenariusz oryginalny - Kenneth Lonergan za film "Manchester by the Sea", Scenariusz adaptowany - Barry Jenkins i Tarell Alvin McCraney za film "Moonlight", Najlepsze zdjęcia - Linus Sandgren za film "La La Land", Utwór muzyczny - Justin Hurwitz, Benj Pasek i Justin Paul za utwór "City of Stars" z filmu  "La La Land", Najlepsza muzyka filmowa - Justin Hurwitz za film "La La Land", Najlepszy montaż - John Gilbert za film "Przełęcz ocalonych", Charakteryzacja - Alessandro Bertolazzi, Giorgio Gregorini i Christopher Nelson za film "Legion samobójców", Kostiumy - Colleen Atwood za film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", Montaż dźwięku - Sylvain Bellemare za film "Nowy początek", Dźwięk - Kevin O'Connell, Andy Wright, Robert Mackenzie i Peter Grace za film "Przełęcz ocalonych", Film dokumentalny - Ezra Edelman i Caroline Waterlow za film "O.J.: Made in America", Najlepszy film nieanglojęzyczny - Asghar Farhadi za film "Klient" (Iran), Najlepszy film animowany - Byron Howard, Rich Moore i Clark Spencer za film "Zwierzogród", Scenografia - David Wasco i Sandy Reynolds-Wasco za film "La La Land", Efekty specjalne - "Księga dżungli", Krótkometrażowy film dokumentalny - Ezra Edelman i Caroline Waterlow za film "The White Helmets", Krótkometrażowy film animowany - Alan Barillaro i Marc Sondheimer za film "Piper", Film krótkometrażowy - Kristof Deák i Anna Udvardy za film "Sing".

Opublikowane: Luty 27th, 2017 8:05 am