Znamy już decyzję w sprawie wotum nieufności dla Theresy May

wielka-brytania

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zachowała stanowisko. Podczas głosowania posłów z brytyjskiej Partii Konserwatywnej, odrzucony został wniosek o wotum nieufności wobec premier Wielkiej Brytanii i liderki Partii Konserwatywnej. Głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności było spowodowane kryzysem wokół kompromisu w sprawie brexitu.

100 procent uprawnionych posłów (317 posłów) Partii Konserwatywnej wzięło udział w głosowaniu. Sojusznicy May zgromadzili 200 głosów za odrzuceniem wotum przy 117 posłach domagających się rezygnacji liderki partii.

O godzinie 19 polskiego czasu rozpoczęło się tajne głosowanie po wcześniejszej zamkniętej dyskusji liderki torysów z deputowanymi, na którym apelowała o dalsze poparcie dla jej urzędowania. Wynik głosowania został ogłoszony po godzinie 21 polskiego czasu.

Według relacji, niektórych polityków, którzy wzięli udział w spotkaniu, Theresa May zadeklarowała, że nie będzie ubiegała się o reelekcję na stanowisko premiera w następnych wyborach parlamentarnych w 2022 roku. Podkreśliła, że jest zdeterminowana, żeby doprowadzić do końca proces wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Wielka Brytania planuje opuścić Unię Europejską 29 marca 2019 roku.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Opublikowane: Grudzień 13th, 2018 9:28 am