Zmarła Margaret Kidder, aktorka, która grała między innymi dziewczynę Supermana

1usa-600x424 (1)

W wieku 69-lat zmarła aktorka Margot Kidder, która między innymi wcieliła się w dziennikarkę Lois Lane, dziewczynę Supermena.

Margaret Ruth Kidder, urodzona w Kanadzie w 1948 roku, zmarła we śnie w swoim domu w Montanie. Była zaangażowaną politycznie działaczką, sprzeciwiającą się wojnie w Zatoce Perskiej w 1990r. oraz aktorką, występującą w serialach takich jak "Tajemnica Smallville", czy "Słowo na L".

Jej najbardziej znaną rolą była ta z  "Supermenia".  Film ten, wyreżyserowany przez Richarda Donnera,  trafił do kin w 1978r. i osiągnął globalny sukces. Jego los podzieliły również trzy następne części przygód superbohatera.  Kidder wcieliła się w Louis Lane, będąca nie tylko dziewczyną głównego bohatera, ale także ambitną reporterką, pracującą dla redakcji "Daily Planet" w mieście Metropolis. Ze względu na swoją pracę Lane ciągle wpada w kłopoty, z których ratuje ją jej kolega z pracy, w rzeczywistości będący nieustraszonym Supermanem.

Margaret była trzykrotnie zamężna. Miała córkę, Meggi, będącą owocem jej 6-dniowego małżeństwa z aktorem Johnem Heardem. W latach 80 spotykała się również z ówczesnym Kanadyjskim premierem, Pierre'm Trudeau i to jego w ubiegłotygodniowej audycji radiowej nazwała "miłością życia, prawdziwą miłością".

Opublikowane: Maj 15th, 2018 11:49 am