Zderzenie, przewożącego dzieci, autokaru z ciężarówką w województwie świętokrzyskim

Fot: Policja - wypadek, kolizja

Autobus z 24 dzieci na pokładzie zderzył się z ciężarówką w miejscowości Stodoły w Świętokrzyskim. W najcięższym stanie znajduje się kierowca pojazdu. Do wypadku doszło, gdy ciężarówka z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas i uderzyła w nadjeżdżający z przeciwka autobus.

Do zderzenia doszło na drodze krajowej 74 między Opatowem a Annopolem. Agata Frejlich, rzeczniczka prasowa opatowskiej policji informuje, że w autokarze znajdowała się 24 dzieci i 4 opiekunów. Byli to uczniowie z województwa lubuskiego, którzy w świętokrzyskim byli na wycieczce szkolnej.

Po wypadku, dzieci opuściły autobus o własnych siłach. Część odniosła lekkie obrażenia, ale tylko 6 wymagała opatrzenia. Wraz z opiekunami zostały już przetransportowane do pobliskiej szkoły, gdzie w najbliższym czasie mają otrzymać pomoc psychologiczną. Najpoważniejsze obrażenia otrzymał kierowca autobusu, który zakleszczył się w pojeździe. Do szpitala przetransportowano go śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W trakcie lotu był przytomny.

Nadal nie wiadomo dokładnie, co było przyczyną wypadku, a policja nadal wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

 

Opublikowane: Czerwiec 11th, 2018 12:17 pm