Zamieszki w podparyskiej miejscowości Aulnay-sous-Bois

Aulnay-sous-Bois, Francja 

Rozwścieczona francuska młodzież starła się z policją, a także spaliła samochody, na ulicach podparyskiej miejscowości Aulnay-sous-Bois, na trzecią noc z rzędu po interwencji policji, gdzie wg. domniemanych oskarżeń, mundurowi, podczas aresztowania jednego z miejscowych, dopuścili się brutalności i gwałtu na zatrzymanym.

22-letni czarnoskóry pracownik, nazwany Theo, wymaga dużych zabiegów chirurgicznych po jego aresztowaniu w czwartek, kiedy to funkcjonariusze zaatakowali go pałką policyjną.

Jeden z policjantów został oskarżony o gwałt, a z trzema innymi dopuścił się czynnej napaści na młodzieńca. Incydent ten ożywił kontrowersje dotyczące rzekomej brutalności policji, z którymi służby bezpieczeństwa borykały się w przeszłości.

Grupa miejscowych młodzieńców, w odpowiedzi na akt bezkarnej działalności policji, wyszła na ulice, gdzie w tej demonstracji zostało spalone od pięciu do 10 samochodów osobowych i pojazdów służb ratowniczych, jak również dwie lokalne restauracje.

W sumie 26 osób zostało aresztowanych. Burmistrz Aulnay-sous-Bois, Bruno Beschizza, starała się uspokoić mieszkańców, oświadczając wraz z Ministrem Spraw Wewnętrznych Francji, że ​​system sprawiedliwości pracuje dla miejscowej ludności, a "nie przeciwko nim."

 

Opublikowane: Luty 7th, 2017 3:42 pm, ostatnia aktualizacja: Luty 7th, 2017 at 4:39 pm