Wyspa Reunion: odnaleziono Polaka dryfującego od 7 miesięcy po oceanie

Reunion

W pobliżu francuskiej wyspy Reunion u wybrzeży Madagaskaru odnaleziono polskiego żeglarza. Według jego relacji przez 7 miesięcy dryfował w swojej szalupie po Oceanie Indyjskim w towarzystwie swojego kota.

Jego łódź została spostrzeżona przez lokalnych żeglarzy, którzy wezwali na pomoc francuskich ratowników. Polak pływał w szalupie ratunkowej przerobionej na prowizoryczną pełnomorską łódź.

Mężczyzna miał w maju wypłynąć z Komorów w kierunku południowej Afryki, gdzie zamierzał znaleźć pracę. Jego łódź szybko jednak się zepsuła i był skazany ze swoim kotem na dryfowanie po otwartym oceanie między Malediwami, Indonezją a Mauritiusem.

W swój rejs zabrał prowiant na miesiąc. Przeżył jednak ponad 7 miesięcy odżywiając się połową zupki chińskiej na dzień oraz złowionymi czasem rybami.

Polak przed 2014 r. przez 10 lat mieszkał w Stanach Zjednoczonych. Wtedy udał się do Indii, gdzie nabył szalupę. Uszkodzoną łodzią dopłynął do Komorów u wybrzeży Afryki, gdzie spędził kilka miesięcy na jej naprawie.  Od maja odbywał "podróż" na południe Afryki.

Obecnie zamierza przez jakiś czas zostać na francuskiej wyspie Reunion. Nie zamierza wracać do Polski, nie może też wrócić do USA, gdzie wygasło jego pozwolenie na pobyt.

Opublikowane: Grudzień 28th, 2017 11:14 am