Wyłowiono bankomat z rzeki - wcześniej zniknął ze sklepu

BiłgorajW Biłgoraju zatrzymano trzech mężczyzn, którzy ukradli bankomat z jednego ze sklepów. W maszynie było ponad 360 tys. zł. Po opróżnieniu urządzenia, mężczyźni wrzucili go do rzeki.

Do kradzieży doszło w maju, w sklepie przy ul. Kościuszki w Biłgoraju. To właśnie stamtąd złodzieje wynieśli bankomat.

Złodziei spłoszył alarm, przez co nie zdołali wynieść drugiego urządzenia. Łączną kwotę strat oszacowano na 360 tys. zł. Po zdarzeniu na miejscu pracowali technicy policyjni, którzy zabezpieczyli ślady i nagrania z monitoringu.

Policja odnalazła porzucony i opróżniony z pieniędzy sejf w rzece San (w okolicach Leżajska). Ważący ponad pół tony sejf wydobyli lubelscy antyterroryści i miejscowi strażacy. W akcję poszukiwania złodziei włączyli się kryminalni z komendy wojewódzkiej.

Jako pierwszy zatrzymany został 36-latek z Tarnowskich Gór. Zatrzymano go na ulicy, w okolicach miejsca zamieszkania. Decyzją sądu, 36-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Kolejny złodziej to 44-latek z Warszawy, trafił do więzienia za inne przestępstwa popełnione w stolicy. Przebywając w areszcie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży bankomatu.

W środę zatrzymano trzeciego sprawcę. To 47-letni mężczyzna z Żyrardowa. Jego zatrzymanie było dynamiczne - przestępca siedząc za kierownicą renaulta dokonał próby ucieczki, szybko jednak został zatrzymany.

Wszyscy zatrzymani mieli już konflikt z prawem. Na swoim koncie mają głównie przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Opublikowane: Listopad 23rd, 2017 11:12 am