Wybuch w elektrowni w Nowym Yorku

nowyjork_usa

Wczoraj wieczorem doszło do awarii jednej z nowojorskich elektrowni. W efekcie można było zobaczyć nad Nowym Yorkiem niezwykle niebieskie światło.

Około godziny 21:00 czasu miejscowego, 27 grudnia doszło do wybuchu w stacji elektromagnetycznej. Prze awarię, można było przez kilka minut zobaczyć na niebie neonowo niebieski kolor.

Wczorajszy efekt świetlny wywołał w nowojorczykach nie małą konsternację. W mediach społecznościowych rozgrzały dyskusje na temat przyczyny niebieskiego światła. Pojawiły się również głosy, że przyczyną rozbłysków niebieskiego światła są kosmici.

Ostatecznie okazało się, że powodem świetlnych iluminacji był wybuch w elektrowni w dzielnicy Queens. Portal "Independent" informuje, że wybuchły przynajmniej dwa transformatory. Nikt nie został ranny z powodu awarii, a ogień został natychmiast ugaszony. W efekcie wybuchu w elektrowni nie tylko pojawiło się niebieskie światło na niebie, ale również pobliskie domy i lotnisko LaGuardia straciły zasilanie. Na pewien czas zostały wstrzymane wszystkie loty obsługiwane przez port LaGuardia.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

 

Opublikowane: Grudzień 28th, 2018 11:20 am, ostatnia aktualizacja: Grudzień 28th, 2018 at 11:22 am