Wybory prezydenckie w Brazylii

brazylia

Z opublikowanego we wtorek sondażu instytutu Ibope wynika, że około 57 procent Brazylijczyków w drugiej turze wyborów prezydenckich chce poprzeć prawicowo-publicystycznego kandydata Jaira Bolsonaro.

W porównaniu z sondażem instytutu Ibope sprzed tygodnia poparcie dla Bolsonaro spadło jednak o 2 procent i tyle samo wzrosło dla Haddada. Ostatnie badania innych ośrodków wskazują, że Bolsonaro może liczyć na 57-60 procent głosów.

Druga tura brazylijskich wyborów prezydenckich odbędzie się 28 października. W pierwszej, przeprowadzonej 7 października, zwyciężył Bolsonaro, uzyskując 46 procent głosów, podczas gdy Haddad - nieco ponad 29 procent.

Bolsonaro dość zdecydowanie prowadzi w sondażach, mimo że od wielu tygodni jego udział w kampanii jest bardzo ograniczony z powodu zamachu na jego życie, do którego doszło na jednym z wieców. 7 września w stanie Minas Gerais został zaatakowany nożem przez niezrównoważonego psychicznie napastnika. Obrażenia, których doznał były na tyle poważne, że początkowo zagrażały jego życiu. W dalszym ciągu nie wrócił do pełnej sprawności.

Jego zwolennicy postrzegają go jednak jako kandydata, który jest w stanie zaprowadzić porządek w pogrążonym w politycznym i gospodarczym chaosie kraju.

Opublikowane: Październik 24th, 2018 1:24 pm