Wrocław: służby rozbiły grupę przestępczą przemycającą wyroby tytoniowe

Służby rozbiły grupę przestępczą Wrocław_7.02W wyniku skoordynowanej akcji CBŚP, Straży Granicznej i Izby Celnej rozpracowano międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się produkcją i przemytem do krajów UE wyrobów tytoniowych. 

Według oświadczenia rzeczniczki CBŚP, udało się zlikwidować dwie fabryki papierosów i dwie wytwórnie krajanki tytoniowej. Ponadto zabezpieczono towar o wartości co najmniej 40 mln zł (papierosy warte około 15 mln zł, 30 ton krajanki tytoniowej o wartości 20 mln zł oraz dwie kompletne linie produkcyjne i komponenty do produkcji). Zatrzymano 6 osób, którym grozi do pięciu lat więzienia, ale nie wykluczono kolejnych zatrzymań.

Grupa zajmowała się podrabianiem papierosów i wprowadzaniem ich na rynki krajów UE jako wyroby tytoniowe znanych koncernów lub tworzyli własne marki. Działali na terenie województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego. Według szacunków CBŚP wprowadzenie na rynek przejętych wyrobów tytoniowych spowodowałoby straty Skarbu Państwa w wysokości nawet 35 mln zł.

   

Opublikowane: Luty 7th, 2017 10:53 am