Wrocław: 6 aut uszkodzonych przez pijanego kierowcę skutera

Wrocław

Pomiędzy samochody stojące na skrzyżowaniu i czekające na zmianę sygnalizacji świetlnej, wjechał pijany kierowca skutera. Kierowca skutera miał ponad 2,7 promila alkoholu we krwi i łącznie uszkodził 6 pojazdów.

Na miejscu zdarzenia na policję czekała 6 poszkodowanych kierowców oraz pijany sprawca kierujący motorem. Mężczyzna przebywał w karetce pogotowania na diagnostyce. Najprawdopodobniej nie odniósł w zdarzeniu żadnych obrażeń zagrażających żuciu i zdrowiu.

- Policjanci w rozmowie z 51-latkiem wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że ma ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie – mówi sierż. Monika Perec z wrocławskiej policji.

Według relacji poszkodowanych, czekali oni przed skrzyżowaniem na zmianę świateł. W tym momencie nietrzeźwy kierowca skutera chciał wjechać pomiędzy nich. Mężczyzna stracił jednak równowagę i źle ocenił odległości. 51-latek ostatecznie przewrócił się na jezdnię uszkadzając przy tym wszystkie pojazdy i swój motorower. - dowiadujemy się z portalu gazetawroclawka.pl

Opublikowane: Październik 25th, 2018 11:55 am