Wrocław: 15 lat więzienia dla Pawła R. za podłożenie ładunku wybuchowego w autobusie

Wrocław

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu skazał w środę Pawła R. na karę 15 lat więzienia za podłożenie w maju ubiegłego roku ładunku wybuchowego w autobusie miejskim.  Sąd obniżył karę z pierwszej instancji, w której K. został skazany na 20 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Sąd apelacyjny orzekł w środę, że oskarżony podkładając w autobusie ładunek wybuchowy, działał z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia więcej niż jednej osoby, jednak nie był to zamiar bezpośredni. Sędzia Andrzej Kot w uzasadnieniu wyroku podkreślił, że kluczowym dowodem dla przyjęcia, że nie był to zamiar bezpośredni, była opinia biegłych psychiatrów i psychologów, która została uzupełniona na rozprawie odwoławczej.

Do zdarzeń opisanych w akcie oskarżenia doszło 19 maja 2016 r. Niewielki ładunek eksplodował na przystanku przy ul. Kościuszki we Wrocławiu, lekko raniąc kobietę tam stojącą. Substancja, która spowodowała wybuch, znajdowała się w metalowym pojemniku ze śrubami o pojemności około 3 litrów. Ładunek został pozostawiony w autobusie linii 145, ale na przystanek wyniósł go kierowca po interwencji jednej z pasażerek.

Opublikowane: Kwiecień 12th, 2018 9:34 am