Włochy wysyłają wojska żeby wesprzeć oddziały YPG w Syrii

syria

Włochy wysyłają wojsko żeby wesprzeć Powszechne Jednostki Ochrony (YPG) w Deir ez-Zor w Syrii. 

Według źródeł agencji Anadalu, włoskie wojsko zostało wysłane na tereny kontrolowane przez YPG. Zgodnie z z międzynarodową koalicją przeciwko organizacji terrorystycznej Daesh (ISIS) włoscy żołnierze zostaną w amerykańskiej bazie na polu gazowym Al-Omar. Źródła te mówią jednak, że w najbliższym czasie wojska nie mają brać udziału w żadnych walkach.

Bojownicy z  YPG, które w tamtym miejscu działa pod patronatem Demokratycznych Sił Syryjskich (SDF), zostali poparci przez Stany Zjednoczone pod pretekstem walki z syryjskimi oddziałami Daesh.  Na ten moment ofensywa SDF przeciwko bojownikom ISIS skupiła się na wschodniej granicy Eufratu w, graniczącej z Irakiem, prowincji Deir el-Zour.

Po zachodniej stronie rzeki z kolei siły reżimu Assada przeprowadziły własną, popartą przez irańską milicję i Rosję, ofensywę przeciwko Daesh.

Powszechne Jednostki Ochrony to kurdyjska milicja, działająca na terenie Syrii. Początkowo stanowiły one zbrojne ramię Partii Unii Demokratycznej, a aktualnie stanowią oficjalną armię Demokratycznego Systemu Federalnego Północnej Syrii.

Opublikowane: Czerwiec 12th, 2018 1:56 pm