Włochy: służby ratunkowe przeprowadzają operację ratunkową po trzęsieniu Ziemi

ischia22sie

Późnym wieczorem z poniedziałku na wtorek na popularnej włoskiej wyspie Ischia doszło do trzęsienia Ziemi. Obecne informacje wskazują na co najmniej dwie ofiary śmiertelne i kilkadziesiąt osób rannych. Turyści w panice opuszczają zagrożone zawaleniem budynki i czekają na pomoc.

Trzęsienie Ziemie na popularnej wśród urlopowiczów wyspie Ischia miało siłę 4,3 stopni w skali Richtera. Ostatnie wiadomości donoszą o wielu ofiarach - dorosłych i dzieci - uwięzionych pod gruzami zawalonych budynków.

Oficjalne ofiary śmiertelne trzęsienia to kobiety. Jedna z nich pozostając w domu została zawalona upadającymi gruzami, natomiast druga najprawdopodobniej przebywała w tym czasie w Kościele, który także zaczął się rozpadać. Władze, w czasie nadal trwającej operacji ratunkowej, na razie oficjalnie mówią o 37 rannych.  W wyniku następujących po trzęsieniu wstrząsów wtórnych zawalało się coraz więcej - najczęściej zabytkowych - budynków m. in. w Casamicciola i Lacco Ameno. Ratownicy są świadomi czekających na ich pomoc uwięzionymi ofiarami kataklizmu i stale odgruzowują kolejne budynki. Podczas jednej z takich akcji uwolniono 17-miesięcznego chłopca, zasypanego w swoim domu. Na szczęście w pewnych przepadkach osoby te mają kontakt z pracującymi ratownikami.

W konsekwencji następujących po sobie wstrząsów bardzo wiele osób zdecydowało się na opuszczenie budynków i poczekanie na służby ratownicze na zewnątrz. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom władze udostępniły płytę pobliskiego stadionu. Najprawdopodobniej zostaną oni przetransportowani na kontynent za pomocą promów Obrony Cywilnej.

Do mediów polskich nie dopływają żadne informacje o ofiarach obywateli narodowości polskiej.

Opublikowane: Sierpień 22nd, 2017 9:25 am, ostatnia aktualizacja: Sierpień 22nd, 2017 at 9:30 am