Włochy: nieudany napad na bank

Collecchio

Złodzieje przyjechali do miasteczka Collecchio koło Parmy (północne Włochy) z Katanii na Sycylii, by włamać się do małej filii banku. W środku czekali karabinierzy, którzy uprzedzili przestępców.

Sprawcami, którzy wpadli w zastawioną na nich pułapkę, okazali się dwaj karani wcześniej Sycylijczycy w wieku 48 i 53 lat.

Karabinerzy przypadkowo odkryli zamiary przestępców, kiedy podczas nocnego patrolu spostrzegli, że szyba przy wejściu od zaplecza jest uszkodzona. Nieopodal znaleźli porzucone fragmenty ramy okiennej i uszczelek. Funkcjonariusze uznali, że jest to przygotowanie do kradzieży i że dojdzie do niej niezwłocznie.

Rozpoczęto operację pod kryptonimem "Broken window" , w której zaangażowanych było 16 funckjonariuszy - przez ponad 30 godzin celem było niedopuszczenie do kradzieży.

Akcja rozpoczęła się w nocy z niedzieli na poniedziałek - wtedy kilku z nich ukryło się w środku banku, czekając na przestępców. Ci jednak nie pojawili się do rana. Kiedy filia została otwarta, kilku następnych funkcjonariuszy czuwało dalej, udając pracowników.

Pozostali tam także po zamknięciu placówki. Po południu następnego dnia usłyszeli hałas od zaplecza. W ciągu półtorej minuty dwaj zamaskowani mężczyźni dostali się przez uszkodzoną witrynę. Przedstawiciele sił porządkowych natychmiast wkroczyli do akcji i powstrzymali przestępców.

Opublikowane: Luty 22nd, 2017 8:40 am, ostatnia aktualizacja: Luty 23rd, 2017 at 7:09 am