Władze Szwecji znoszą część kontroli na granicy

malmoe

Rząd szwedzki poinformował, że od czwartku od północy zniesione zostaną kontrole dokumentów tożsamości przeprowadzane przez przewoźników kolejowych oraz autobusowych na moście nad cieśniną Sund między Danią a Szwecją.  Wymóg identyfikacji pasażerów został wprowadzony przez szwedzkie władze w styczniu 2016 roku, gdy do Szwecji przez Niemcy i Danię napłynęła rekordowa fala imigrantów.

Kontrole w środkach transportu zbiorowego przyczyniły się do znacznego spadku liczby osób starających się o azyl w Szwecji, ale utrudniły przemieszczanie się mieszkańcom Malmö oraz Kopenhagi.

Jednocześnie zaostrzone zostaną kontrole przeprowadzane po szwedzkiej stronie przez policję graniczną, w tym w pociągach wjeżdżających do Szwecji.  Częstsze mają być kontrole roentgenowskie pojazdów przejeżdżających mostem nad cieśniną Sund, a także zwiększony ich monitoring. Rząd che wprowadzić możliwość automatycznego odczytywania tablic rejestracyjnych samochodów i zwiększyć policyjne kontrole tożsamości w pobliżu dworców, lotnisk oraz autostrad.

Opublikowane: Maj 3rd, 2017 12:59 pm, ostatnia aktualizacja: Maj 3rd, 2017 at 1:02 pm