Wietnam: Trump chce dobrych relacji z Rosją

da_nang

Zdaniem prezydenta USA Donalda Trumpa "posiadanie dobrych relacji z Rosją, to dobra a nie zła sprawa". W tweeterowym wpisie stwierdził, że Rosja może pomóc rozwiązać problemy Korei Północnej, Syrii, Ukrainy i terroryzmu.

W serii tweetów Prezydent USA  pytał - "Kiedy hejterzy oraz głupcy uświadomią sobie, że posiadanie dobrych relacji z Rosją to dobra, a nie zła sprawa?". Oceniał, że Hillary Clinton, gdy była sekretarzem stanu, błagała Rosję, by była przyjacielem USA. Oraz poinformował o swoim spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

"Spotkałem się z Putinem, który był na szczycie APEC. Przeprowadziliśmy dobrą rozmowę o Syrii. Mam nadzieję na jego pomoc, obok Chin, ws. niebezpiecznego kryzysu północnokoreańskiego. Jest postęp". Wspomniany szczyt Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) odbył się w wietnamskim mieście Danang.

Trump i Putin zgodzili się we wspólnym oświadczeniu kontynuować walkę z tzw. Państwem Islamskim w Syrii. Prezydenci zadeklarowali utrzymanie wojskowych kanałów komunikacji - zapobiegają one przypadkowym, niechcianym incydentom sił partnerów prowadzących walkę ze wspólnym wrogiem. Ostateczne  uregulowanie konfliktu w Syrii powinno zostać określone zdaniem przywódców w ramach "procesu genewskiego" - negocjacji pokojowych prowadzonych w Genewie pod okiem ONZ.

Opublikowane: Listopad 12th, 2017 1:11 pm