Wiedeń: napad na kościół - zakonnicy zostali zakuci w kajdanki i okradzeni

wieden

Jak podają austriackie media - kilka osób zostało rannych w czwartkowym ataku dwóch mężczyzn w kościele w wiedeńskiej dzielnicy Floridsdorf. Sprawcy są poszukiwani przez jednostki specjalnej policji.

-Około godziny 13:30 dwóch nieznanych sprawców napadło na kilku zakonników w klasztornym kościele Marii Niepokalanej w Strebersdorf - poinformowała wiedeńska policja podczas relacjonowania wydarzeń z czwartku.

Zakonnicy zostali zakuci kajdankami, zakneblowani i okradzeni. Dwóch napastników uciekło z miejsca zdarzenia.

Zakonnicy dopiero po kilku godzinach dali radę się uwolnić oraz wezwać policję. Według relacji zakonników, napastnicy byli bardzo brutalni wobec nich. Ranne ofiary leżały w kałużach krwi.

Ofiarami brutalnych napastników byli zakonnicy w wieku od 56 do 68 lat. Policja potwierdziła, że 5 osób jest rannych, w tym jedna z osób jest ciężko ranna. Najstarszy zakonnik ma poważne obrażenia głowy, spowodowane pobiciem.

Według policji atak, prawdopodobnie nie miał podłoża terrorystycznego. Obszar wokół kościoła został zamknięty. W poszukiwania sprawców zaangażowano m.in. policyjne jednostki specjalne WEGA i Cobra. Według lokalnych mediów, nad kościołem krążył również policyjny śmigłowiec.

Źródło: tvn24.pl

Opublikowane: Grudzień 28th, 2018 10:43 am