Warszawa: pielęgniarka przez ogromne długi okradła pacjentkę

Warszawa

Pielęgniarka z Warszawskiego szpitala oskarżona o kradzież pieniędzy pacjentki. Beata F. zabrała portfel pacjentce, która odpoczywała po operacji i wypłaciła w banku ponad 5 tys. złotych.

Pielęgniarka jednego ze szpitali na Mokotowie, Beata F. przyznała się do okradzenia pielęgniarki. Oskarżona tłumaczyła swoje zachowanie faktem, że jest zadłużona, a jej sytuacja finansowa jest tragiczna. Grozi jej za to do 5 lat więzienia.

Pacjentka, która padła ofiarą Beaty F., znajdowała się na oddziale chirurgii ogólnej. Policja ustaliła, że pacjentka spała, gdy pielęgniarka zabrała z jej portfela kartę płatniczą. Kobieta po godzinach pracy pojechała do banku na warszawskiej Pradze i wypłaciła z konta wszystkie pieniądze w wysokości 5300 zł.

Beata F. w drodze powrotnej do domu zrobiła zakupy o wartości ok. 50 zł. Następnie w domu chciała , jeszcze kupić coś przez internet, jednak zabrakło jej środków na koncie. W kolejnym dniu podrzuciła pacjentce kartę do portfela. Uznała, że nikt się nie zorientuje co zrobiła.

Pacjentka zorientowała się, że została okradziona gdy po wyjściu ze szpitala, próbowała zapłacić kartą za zakupy. W swojej historii transakcji sprawdziła, że jej pieniądze wypłacono gdy leżała w szpitalu.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Opublikowane: Styczeń 10th, 2019 8:45 am, ostatnia aktualizacja: Styczeń 10th, 2019 at 9:37 am