Wandal zniszczył pociąg Kolei Dolnośląskich wart ok. 23 mln zł

Wrocław

Koleje Dolnośląskie szukają wandala, który w ubiegły piątek zniszczył najnowszego Impulsa należącego do przewoźnika. Do zdarzenia doszło trzy kilometry przed stacją Wrocław Leśnica w pobliżu miejscowości Żurawiniec. – informuje nas gazetawroclawska.pl

Kamera pokładowa pociągu relacji Wrocław-Legnica zarejestrowała film, na którym widać mężczyznę ubranego w biały kombinezon służący do prac malarskich. Mężczyzna trzymał w ręce pistolet fo malowania, który wypuszczał fioletową farbę. Zdarzenie miało miejsce w piątek około godziny 14:24, trzy kilometry za stacją Wrocław Leśnica, w kierunku Legnicy.

– Piątkowy incydent to zorganizowany akt wandalizmu, który nie tylko spowodował szkodę w pojeździe, opóźnienie pociągu i konieczność wyłączenia z ruchu, ale przede wszystkim mógł zagrozić bezpieczeństwu pasażerów. Pociąg jechał z prędkością 130 km/h, a każde nagłe zahamowanie byłoby niezwykle niebezpieczne dla podróżnych – mówi Bogusław Godlewski, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Cała sytuacja została zgłoszona przez przedstawicieli Kolei Dolnośląskich na policję. Wyznaczono również nagrodę - 5000 złotych, dla osób, które pomogą w ujęciu sprawcy.

Pięcioczłonowe pociągi Impuls, Koleje Dolnośląskie kupiły w ubiegłym roku. Za 11 pociągów elektrycznych przewoźnik zapłacił ponad ćwierć miliarda złotych, czyli za jeden ok. 23 mln zł.

Źródło: gazetawroclawska.pl

Opublikowane: Listopad 22nd, 2018 8:24 am