W zespole Trumpa trwają przygotowania do przyjęcia administracji

pixabay-donald-trump

Pracujący zespół pod przewodnictwem gubernatora New Jersey Chrisa Christiego przygotowuje przejęcie administracji USA przez Donalda Trumpa. Najważniejszymi postulatami elekta są: walka z nielegalną imigracją, reforma służby zdrowia oraz nowe miejsca pracy.

Nowy prezydent odbył pierwszą podróż do Waszyngtonu po wtorkowych wyborach. Początkowo przyjął go Barack Obama, aby tradycyjnie przekazał władzę swojemu następcy, następnie spotkał się z republikańskimi liderami Kongresu. Od środy na dwóch piętrach, nieopodal białego domu pracuje mały zespół pod przewodnictwem Christiego składa się z grup ds. głównych polityk jak imigracja, gospodarki, bezpieczeństwa narodowego, a także obrony.

Nie ma jeszcze stricte określonych informacji dotyczących różnych polityk czy legislacji. Jednak zostały opracowane już dokumenty odnoszące się do priorytetów dla różnych agencji federalnych na pierwszy dzień, pierwsze 100 oraz 200 dni prezydentury Trumpa, która ma zostać zaprzysiężona 20 stycznia 2017 roku.

Pierwszymi propozycjami z jakimi wysunął się Trump jest zakaz dla osób pracujących w zespole ds. przygotowania przejęcia administracji lobbowania wobec agencji federalnych, istnieje prawdopodobieństwo, iż będzie obowiązywał tak długo jak długo Trump będzie prezydentem. Wprowadzenie surowszych norm etycznych, reforma służby publicznej mająca na celu pozbycie się ludzie niekompetentnych i skorumpowanych, a także uszczelnienie południowej granicy USA. Jak podaje CNN, Trump nie zrezygnował z budowy muru.

W październikowych obietnicach słyszeliśmy, iż Trump zapowiedział: uchylenia ustawy o ubezpieczeniach zdrowotnych (tzw. Obamacare)", renegocjację układu NAFTA dotyczącą wolnego handlu z Meksykiem i Kanadą, zerwanie analogicznego układu z krajami regionu Pacyfiku (TPP), sankcje na firmy przenoszące swe zakłady za granicę, obniżenie podatków oraz zniesienie ograniczeń na produkcję energii podyktowanych m. in ochroną środowiska, zamrożenie rozbudowy administracji federalnej i wyeliminowanie regulacji rządowych, które krępują działalność biznesu.

Fot.: pixabay

Opublikowane: Listopad 11th, 2016 9:50 am