W zderzeniu samochodu z ciężarówką, zginął ukraiński dziennikarz oraz jego matka

radom

W czwartek rano w Iłży, doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Jak podają ukraińskie media, w wypadku zostały ranne trzy osoby, a dwie zmarły. Ofiary śmiertelne to Ukraiński dziennikarz Roman Kisil i jego matka.

Wypadek miał miejsce w czwartek rano w Iłży, pod Radomiem. Jak czytamy na wiadomosci.wp.pl - samochód osobowy zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. W wyniku zderzenia na miejscu zmarł Ukraiński dziennikarz, 38-letni Roman Kisil oraz jego 60-letnia matka. Ranna została również 33-letnia kobieta oraz 30-letni kierowca tira. Ofiary trafiły do szpitala.

Według informacji od mazowieckiej policji droga została na jakiś czas zamknięta i poprowadzone zostały objazdy. Sprawą zajęła się prokuratura.

W piątek ukraińskiego media potwierdziły, że ofiarą śmiertelną jest tamtejszy dziennikarz oraz jego matka. Poinformowały również, że poszkodowana kobieta, to żona Romana Kisila i znajduje się obecnie na oddziale intensywnej terapii. Roczne dziecko, ranne w wypadku dochodzi do siebie w szpitalu i jest w "zadowalającym stanie".

Według wstępnych ustaleń kierowcy byli trzeźwi. Do Radomia ma również przyjechać szef departamentu konsularnego Ukrainy w Polsce. Informacje zostały potwierdzone przez Ambasadę Ukrainy , która złożyła rodzinie zmarłego kondolencje. Kisil był korespondentem agencji informacyjnej UNIAN.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Opublikowane: Styczeń 12th, 2019 9:00 am