''W pokoju znaleźli mężczyznę z pętlą na szyi'' - o włos od tragedii

LubskoW niedzielę wieczorem, dyżurny komisariatu w Lubusku otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Z desperatem nie udało się nawiązać kontaktu.

Funkcjonariusze natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia pojawili się w ustalonym miejscu. Drzwi od mieszkania był zamknięte i nikt nie reagował na pukanie.

Nie wiadomo było czy ktoś w ogóle jest w środku. Rolety okien były zasłonięte i nikt nie odpowiadał. Policjanci sprawdzili jeszcze pomieszczenia gospodarcze, które były otwarte - jednak i tam nikogo nie było. Mundurowi wezwali straż pożarną, aby z ich pomocą wyważyć drzwi i dostać się do środka.

Czekając na strażaków cały czas nawoływali do otworzenia drzwi i pukali w okna. Funkcjonariusze obeszli budynek, sprawdzając, czy jest uchylone któreś z okien. Jak się okazało, natrafili na takie okno, które dao się otworzyć. Weszli do środka - w jednym z pokoi zauważyli mężczyznę z pętlą na szyi. Policjanci zaczynali działać i nie dopuścili do tragedii. 33-letniemu mężczyźnie została udzielona pierwsza pomoc.

Po chwili na miejscu pojawili się strażacy i pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Opublikowane: Listopad 27th, 2017 1:23 pm