W Krakowie powstanie pierwsza w Polsce psia kawiarnia

psia Źródło: Facebook Psikawka - Psia Kawiarnia

Pierwsza w Polsce psia kawiarnia najprawdopodobniej zostanie otwarta jeszcze w te wakacje w Centrum Krakowa. Psikawka ma być niezwykłym miejscem, w którym będzie można nie tylko napić się kawy, ale także znaleźć adoptować jednego z potrzebujących czworonogów. 

Psikawka ma zostać otwarta jeszcze w te wakacje, gdzieś w Centrum Krakowa. Właściciele nadal nie wybrali dokładnej lokalizacji, gdyż chcą zapewnić zwierzakom możliwie jak najlepsze warunki. Już niedługo mają jednak podjąć decyzję,. Dopiero wtedy podana zostanie dokładna data otwarcia.

Psy, które będą znajdować się w kawiarni, mają pochodzić z krakowskich schronisk. Każdy z nich przeznaczony będzie do adopcji, więc jeśli któryś z odwiedzających pokocha jednego z nich - będzie miał szansę wziąć go do siebie.

Do kawiarni nie będzie jednak można przyprowadzać własnych czworonogów. Ich obecność mogłaby niepotrzebnie stresować zwierzęta, które będą stałymi mieszkańcami Psikawki. Decyzja ta podjęta została po konsultacji z behawiorystami.

Psikawka ma współpracować z nie tylko z lokalnymi schroniskami, ale także z weterynarzem i behawiorystą, którzy będą mieli za zadanie zapewnienie opieki podopiecznym kawiarenki.

Opublikowane: Kwiecień 16th, 2018 2:36 pm, ostatnia aktualizacja: Kwiecień 16th, 2018 at 2:37 pm