W jednym z mieszkań w Londynie policja odkryła dwie bomby

londyn

Policja metropolitalna w Londynie poinformowała w środę, o znalezieniu dwóch zaimprowizowanych ładunków wybuchowych w pustym mieszkaniu w dzielnicy Harlesden na północnym-zachodzie miasta. Jednostka ds. zwalczania terroryzmu prowadzi śledztwo w tej sprawie.

W środę rano wezwano funkcjonariuszy policji do mieszkania, w którym podczas remontu znaleziono dwa podejrzane przedmioty.

W ramach środków ostrożności ewakuowano mieszkańców budynku oraz zamknięto pobliską ulicę na czas trwania kontroli dokonanej przez policyjnych pirotechników. Pirotechnicy potwierdzili, że są to zaimprowizowane dwa ładunki wybuchowe.

Policja w swoim oświadczeniu podkreśliła, ze prowadzenie śledztwa zostało zlecone jednostce ds. zwalczania terroryzmu. Ma ona zbadać w jaki sposób bomby znalazły się w opuszczonym mieszkaniu, kto jest odpowiedzialny za ich stworzenie oraz w jakim celu miały zostać użyte.

Stopień zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii utrzymuje się na czwartym poziomie w pięciostopniowej skali, co oznacza, że zamach uważany jest za "bardzo prawdopodobny".

Źródło: fakty.interia.pl

Opublikowane: Listopad 22nd, 2018 9:29 am, ostatnia aktualizacja: Listopad 22nd, 2018 at 11:55 am