W Irlandii uniewinniono mężczyznę oskarżonego o zgwałcenie nastolatki

irlandia
W Irlandzkim Cork uniewinniono 27-letniego mężczyznę. Był oskarżony o gwałt na 17-latce. Decydującym dowodem w sprawie okazała się bielizna dziewczyny. Ława przysięgłych uznała, że skoro dziewczyna miała na sobie koronkową bieliznę, oznaczało to, że chciała uprawiać seks.
W Irlandzkim Cork, uniewinniono mężczyznę z zarzutu gwałtu na nastolatce. Wszystko przez to, że 17-latka miała na sobie wtedy koronkowe stringi. Bieliznę jako dowód w sprawie zasugerowała Elizabeth O'Connell, adwokat oskarżonego.
- Powódka była zainteresowana oskarżonym i była otwarta na możliwość poznania kogoś lub bycia z kimś. Trzeba zwrócić uwagę na sposób, w jaki była ubrana. Miała na sobie stringi z koronkowym przodem, więc chciała uprawiać seks - powiedziała. Zapewniała też sąd, że stosunek odbył się za zgodą obu stron.
Koronkowa bielizna okazała się kluczowym dowodem w całej sprawie. ława przysięgłych zgodziła się, ze ubiór dziewczyny był znakiem gotowości do współżycia.
Przez cały czas trwania sprawy, nastolatka oskarżała 27-latka o gwałt. On natomiast wszystko odrzucał, uznając, że "tylko uprawialiśmy seks".
Również opinia publiczna nie stanęła po stronie dziewczyny i nie była zaskoczona bielizną jako dowodem w sprawie oraz sam wyrokiem.
- Nie jesteśmy zaskoczeni. Dziewczyna ubrała się tak, jakby prosiła o seks. Towarzyszymy ofiarom w sądzie. Przez cały czas widzimy, jak wykorzystuje się stereotypy do zdyskredytowania skarżących i egzekwowania wyroku pozytywnego dla oskarżonego - mówiła Noeline Blackwell, szefowa dublińskiego centrum interwencji kryzysowej dla ofiar gwałtu (Dublin Crape Crisis Center).

Redaktorzy "The Irish Times", komentując sprawę, wypowiadali się na korzyść gwałciciela. "Dobrze, że ława przysięgłych się zastanowiła nad dowodem", "Dziewczyna swoimi koronkowymi stringami zasugerowała, że jest otwarta na seks" - pisali na Twitterze.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Opublikowane: Listopad 15th, 2018 11:08 am