USA: zmarła kobieta, która została "wyssana" na zewnątrz samolotu po wybuchu jednego z jego silników

usa

Pasażerka Boeinga 737-700 zmarła z powodu obrażeń po tym, jak jeden z silników samolotu linii Southwest Airlines wybuchł i rozbił okno, koło którego siedziała. Federalna Administracja Lotnicza (FAA) w związku z tym wypadkiem poinformowała, że zarządzi przegląd ok. 220 silników podobnych do tego, który przyczynił się do śmierci kobiety.

Do tragedii doszło we wtorek rano, podczas lotu samolotu Southwest Airlines z Nowego Jorku do Dallas. Na jego pokładzie było 149 pasażerów i 5 członków załogi. Maszyna już od jakiegoś czasu była w powietrzu, gdy nagle jeden z silników wybuchł, a fragment wirnika z jego turbiny rozbił jedno z okien samolotu. W wyniku tego doszło do dekompresji wnętrza Boeinga, przez co siedząca koło okna 43-letnia Jennifer Riordan została niemalże "wyssana" na zewnątrz. W porę jednak złapali ją współpasażerowie, którzy jakoś zdołali wciągnąć ją z powrotem do środka.

Po tym dramatycznym wydarzeniu pilot Tammie Jo Shults wylądowała awaryjnie w Filadelfii. Tam Jennifer została przewieziona do pobliskiego szpitala. Niestety nie udało jej się uratować. Lekarze orzekli, że przyczyną śmierci były rozległe obrażenia głowy, szyi i klatki piersiowej.

"Podobne awarie silnika w samolocie nie powinny się zdarzać" - stwierdził Robert Sumwalt, przewodniczący Federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB). Poinformował również, że fragment wirnika turbiny oderwał się najprawdopodobniej z powodu tzw. "zmęczenia materiału".

Federalna Administracja Lodnicza zakomunikowała w środę, że w związku z tym wypadkiem przeprowadzi przegląd ok. 220 silników w Boeingach 737. Będzie on trwał około pół roku. Niewykluczonym jest, że dojdzie do czasowego wstrzymania wszystkich lotów maszyn tego typu.

Opublikowane: Kwiecień 19th, 2018 10:09 am