USA: Nie będzie masowych deportacji nielegalnych imigrantów

USA_imigranciMinister bezpieczeństwa narodowego USA John Kelly, podczas wizyty w Gwatemali (gdzie zatrzymał się w drodze do Meksyku) powiedział, że Stany Zjednoczone nie będą prowadzić masowej deportacji osób przebywających na terenie kraju nielegalnie.

Celem podróży ministra jest Meksyk, gdzie mają odbyć się rozmowy z przedstawicielami władz dotyczące walki z nielegalną imigracją. Administracja Donalda Trumpa podjęła szereg wysiłków w walce z tym zjawiskiem (począwszy od rozporządzeń wydanych 25 stycznia). Zapowiedziano między innymi, że służby migracyjne USA będę odsyłać (m.in. do Meksyku) osoby przebywające w Stanach nielegalnie (niezależnie od ich pochodzenia i narodowości). Kelly podkreślił, że służby będą się skupiać przede wszystkim na osobach stwarzających zagrożenie - podejrzanych lub oskarżonych o przestępstwa itp.

Szef meksykańskiej dyplomacji zapowiedział, że nie ma szans na przyjęcie "jednostronnych" propozycji USA - jeśli będzie taka potrzeba Meksyk zwróci się o pomoc do odpowiednich organizacji międzynarodowych.

Opublikowane: Luty 23rd, 2017 10:15 am