USA: Książka o Trumpie ściąga tłumy, jak niegdyś Harry Potter

USA2

Księgarnie w Stanach Zjednoczonych przeżywają oblężenie podobne do tego, jakie towarzyszyło publikacji serii o Harrym Potterze. O północy rozpoczęto sprzedaż książki "Ogień i wściekłość: wewnątrz Białego Domu Trumpa" ('Fire and Fury: Inside the Trump White House').

Główny bohater książki - prezydent USA - zdążył już zareagować na publikację tweetem, że jest ona "pełna kłamstw". Nie zraża to jednak czytelników gotowych przeczytać, jak wygląda rządzenie supermocarstwem "od kuchni" Donalda Trumpa.

Autor książki, Michael Wolff, spędził wiele miesięcy w Białym Domu, zbierając materiały na książkę. Wgląd w charakter i metody prezydenta dają cytaty m.in. Steve'a Bannona - zdymisjonowanego doradcy Trumpa, który szefował też jego kampanią wyborczą.

Wolff twierdzi, że pracownicy administracji Trumpa uważają, że "należy go traktować jak dziecko" i "wymaga ciągłego adorowania i zapewniania, że wszystko kręci się wokół niego".

Książka opowiada także, że Trump kompletnie nie spodziewał się wygranej w wyborach prezydenckich oraz że jego żona - Melania - wpadła w rozpacz, gdy o tym usłyszała.

Opublikowane: 5 stycznia, 2018 3:30 pm