USA i Japonia jednym głosem o Korei Północnej

japnnnnnnnnnnnnaaaaaaaaaaaatruuumpaaaaaaaaaaaaa

Prezydent USA Donald Trump i premier Japonii Shinzo Abe obaj poparli dziś twarde stanowisko wobec Korei Północnej. Trump zapewnił, że USA i Japonia zmierzą się z tym i innymi problemami "wspólnie, w przyjaźni i jako sojusznicy".

"Era strategicznej cierpliwości się skończyła (...) Niektórzy mówią, że moja retoryka jest ostra. Ale spójrzcie, do czego doprowadziła bardzo słaba retoryka w ciągu ostatnich 25 lat" - powiedział Donald Trump jasno wyrażając swoje stanowisko wobec ostatnich akcji podjętych przez Pjongjang. Trump potępił również uprowadzenie przez agentów Pjongjangu obywateli Japonii, z których rodzinami spotkał się wcześniej, dzisiejszego dnia.

Premier Japonii zapewnił o pełnym poparciu swojego kraju dla stanowiska USA. Wspomniał również o planach wprowadzenia przez Japonię dodatkowych, jednostronnych sankcji przeciwko reżimowi.

Na dalszy plan odeszły rozmowy przywódców dotyczące handlu. Eksperci liczą na to, że podczas wizyty Trump zajmie oficjalne stanowisko wobec Azji. Do tej pory amerykański prezydent lansował hasło "America First". Rodzi to u azjatyckich sojuszników USA niepewność, szczególnie coraz zuchwalszych w polityce zagranicznej Chin.

 

Opublikowane: Listopad 6th, 2017 3:59 pm