USA: Biały Dom wykluczył niektóre media z udziału w nieformalnym briefingu

Waszyngton1W piątek odbył się nieformalny briefing sekretarza prasowego Seana Spicera. Nie pozwolono wziąć w nim udziału przedstawicielom wszystkich mediów. Wśród wykluczonych znaleźli się m.in. dziennikarze telewizji CNN, dzienników New York Times i Los Angeles Times oraz serwisów internetowych Politico i BuzzFeed.

W większości są to media liberalne, które już wcześniej znalazły się pod ostrzałem krytyki ze strony prezydenta Trumpa. Zamiast nich zaproszono media konserwatywne, m. in. One America News Network i Breitbart News, które sprzyjają nowej administracji.

Obecni na konferencji byli m. in. dziennikarze agencji Reutersa, telewizji Bloomberg, CBS, ABC i Fox News oraz Hearst Newspapers. Amerykańska agencja Associated Press w geście protestu zbojkotowała  briefing. Zaskoczeniem był również fakt, że podczas briefingu nie wolno było używać kamer, a jedynie rejestrować dźwięk. Ponadto zmianie uległo też miejsce konferencji - odbyła się w biurze Spicera, a nie jak zwykle w sali prasowej Białego Domu.

Opublikowane: Luty 25th, 2017 9:30 am