USA: ataki na policjantów [AKTUALIZACJA, MAPA]

san-antonio

W Stanach Zjednoczonych miały miejsce już dwa incydenty, w których zostali zaatakowani funkcjonariusze policji. Postrzelonych zostało dwóch policjantów. Jeden z nich zmarł, a drugi przebywa w szpitalu.  

W pierwszym ataku, który wydarzył się w niedzielę, w San Antonio, funkcjonariusz Benjamin Marconi, wypisywał mandat w radiowozie. Został zastrzelony przez przejeżdzającego kierowcę.

Drugi z policjantów, ofiara strzelaniny w St. Luis, który otrzymał dwa strzały w głowę, jest w ciężkim stanie. Lekarze mają nadzieję, że pacjent przeżyje.

Jakiś czas później domiemany sprawca ataku zginął w strzelaninie z policją.

Aktualizacja:

Kolejne ataki miały miejsce w mieście Sanibel, położonym na Florydzie i w Gladstone, w stanie Missouri, gdzie ofiarami przestępstwa stało się kolejnych 2 policjantów.

O przeprowadzenie ataków podejrzewano czarnoskórego mężczynę. Policja bada jego powiązania z przestępstwami tj. kradzieże, porwanie kierowcy w samochodzie i zabójstwo.

Pięć miesięcy temu w Dallas zastrzelonych zostało pięciu funkcjonariuszy, pilnujących porządku na demonstracji po policyjnych strzelaninach, w wyniku, których zginęli czarnoskórzy cywile.

Opublikowane: Listopad 21st, 2016 11:19 am, ostatnia aktualizacja: Listopad 21st, 2016 at 1:08 pm