USA: ambasada Izraela potępiła wideo o "polskim Holokauście"

boston,usa

Ambasada Izraela wydała oświadczenie w sprawie udostępnionego na YouTube przez amerykańską organizację wideo, w którym padają hasła o "polskim Holokauście".

Inicjatorzy kampanii z Ruderman Family Foundation nagrali wideo, na którym ludzie wypowiadają frazę "polski holokaust" jako wyraz buntu przeciw polskiej ustawie. Wzywają również władze USA do zerwania relacji z Polską "w imieniu 6 milionów Żydów" oraz zbierają podpisy pod petycją pod taką petycją.

Nagranie spotkało się ze stanowczym potępieniem ze strony przedstawicieli Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce, Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie oraz naczelnego rabina Polski.

Nawet ambasada Izraela wydała oficjalne oświadczenie: "Przekaz płynący z filmu, który ukazał się za pośrednictwem amerykańskiej fundacji, jest nieakceptowalny. Jego treść jest niezgodna z prawdą historyczną i uderza w pamięć wszystkich ofiar nazistowskich Niemiec, państwa odpowiedzialnego za zaplanowanie, zorganizowanie i przeprowadzenie Zagłady. W obecnych okolicznościach nie potrzebujemy nierozważnego zaognienia, lecz spokojnej i rzeczowej dyskusji opartej na wzajemnym szacunku".

Nagranie w dniu dzisiejszym zniknęło z serwisu YouTube.

Opublikowane: Luty 22nd, 2018 12:14 pm