USA: 225 członków Gwardii Narodowej rozmieszczonych na granicy z Meksykiem

USA

Arizona rozmieściła swoich pierwszych 225 członków Gwardii Narodowej na granicy z Meksykiem. Stało się to po tym, jak prezydent Donald Trump nakazał tysiącom żołnierzy pojechać na granicę, żeby walczyć z handlem narkotykami i nielegalną imigracją. 

We wtorek prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapowiedział, że na granicę zamierza wysłać 2000 do 4000 żołnierzy. Mają oni pilnować granicy prawdopodobnie dopóki nie powstanie ściana, którą obiecał podczas wyborów prezydenckich. Jeśli rzeczywiście na granicy stanie 4000 żołnierzy, będzie to około dwa razy tyle, ile w tym momencie oddelegowanych jest do Syrii lub połowę tych, którzy znajdują się w Iraku.

Jak na razie tylko stan Arizona wysłał ludzi na granicę. Na ten moment granicy pilnuje 225 członków Gwardii Narodowej. Według zamieszczonego na Twitterze postu gubernatora Douga Duceya dzisiaj ma do nich dołączyć "dodatkowe wsparcie".

Żołnierze oddelegowani do patrolowania granicy mają zapewnić między innymi wsparcie powietrzne, czy operacyjne. Oprócz tego mają nadzorować budowę infrastruktury przygranicznej i wpierać wszystko logistycznie. Będą oni jednak uzbrojeni jedynie "w przypadkach, gdy będą tego potrzebować do samoobrony".

Opublikowane: Kwiecień 10th, 2018 4:45 pm