Tragiczny wypadek autokaru w okolicach Polkowic na S3

polkowice

Bilans wypadku autokaru na dolnośląskim odcinku drogi S3 w powiecie polkowickim to jedna zmarła osoba, 18 rannych. Autokarem podróżowało 51 osób. Autokar, który uległ wypadkowi został już usunięty z S3, a około godziny 4 służby na nowo przywróciły ruch na trasie.

Autokar przewrócił się na bok na drodze S3 i przygniótł pasażerów. Autokar przewoził osoby niepełnosprawne. Według doniesień z polkowickiej straży pożarnej, autokar wracał z jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu do Pszczewa.Wypadek miał miejsce w nocy z czwartku na piątek, około godziny 21. Pasażerowie byli w różnym wieku, wśród nich były również dzieci.

Jak dowiadujemy się z portalu rmf24.pl w wypadku zginęła jedna osoba, 24 zostały ranne, 5 osób jest w stanie ciężkim. Lżejsze obrażenie odniosło 11 pasażerów. Reszta ofiar wypadku po skorzystaniu z pierwszej pomocy na miejscu, trafiła do szpitala w Polkowicach, gdzie część została odebrana przez rodzinę.

Prokuratura oraz policja będzie wyjaśniać okoliczności wypadku. Wstępnie jest wiadomo, że kierowca był trzeźwy. Dla pewności jednak pobrano mu krew do badań. Istnieje prawdopodobieństwo, że autokar wpadł w poślizg, a następnie wjechał do rowu i uderzył w przepust. Spowodowało to, że autokar przewrócił się na bok.

Pierwszy zastęp zastał taką sytuację, że siedem osób było uwięzionych w autobusie, kilka osób leżało poza nim, kilka poruszało się dookoła. Cztery osoby były przygniecione, więc sytuacja była naprawdę tragiczna- mówił w TVN24 starszy kapitan Daniel Mucha ze straży pożarnej we Wrocławiu.

Kapitan Daniel Mucha dodał również, że strażacy "musieli włożyć bardzo dużo pracy, ręcznie odkopując ziemię, żeby dostać się do poszkodowanych".

W kulminacyjnym momencie wypadku, na miejscu tragedii pracowało 26 zastępów straży pożarnej.

Źródło: rmf24.pl

Opublikowane: Grudzień 7th, 2018 8:52 am