Tragiczne podsumowanie długiego weekendu

Fot: Policja - wypadek, droga, kolizja

27 zabitych i ponad 600 rannych - tak wygląda bilans ostatniego długiego weekendu. Od środy do niedzieli na polskich drogach doszło do 503 wypadków, a policjanci zatrzymali ponad 2 tysiące pijanych kierowców. Oprócz tego upalna pogoda sprawiła, że sporo osób postanowiła spędzić czas na pływaniu - niestety część z nich nie wróciła. W samo Boże Ciało utonęło aż 10 osób.

Porównując tegoroczne statystyki drogowe do tych z 2017 roku jest lepiej i gorzej jednocześnie. O ile bowiem zdecydowanie mniej osób zginęło - 27, a nie 44 - to wypadków było o 37 więcej. Liczba rannych pozostała jednak niezmieniona. Ilość pijanych kierowców również wzrosła. Podczas ostatnich pięciu dni policja zatrzymała w sumie 1862 osoby, prowadzące pojazdy pod wpływem alkoholu, a w roku ubiegłym było ich o ponad 100 mniej, czyli 1721.

Mimo tego Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP uznaje ten rok za udany. Ocenia, że różnica w ilości zabitych w stosunku do lat poprzednich jest diametralna i ma nadzieję że ta tendencja ta się utrzyma.

Ilość osób, które zginęły w polskich wodach także przedstawia się dość przerażająco. W samo Boże Ciało utonęło aż 10 osób. W ciągu następnych trzech dni dołączyło do nich kolejnych 12. W sumie od 1 kwietnia do 3 czerwca w Polsce utonęło już 101 osób, a ta liczba ciągle rośnie.

Opublikowane: Czerwiec 4th, 2018 11:34 am