Tragedia w kopalni rudy żelaza w Brazylii

brazylia

Wczoraj (25.01) doszło do zawalenia tamy kopalnianej w kopalni rudy żelaza w brazylijskim stanie Minas Gerais. Kopalnia należy do spółki górniczej Vale SA. Agencja AFP podaje, że zginęło wiele osób. Natomiast inne źródło nie potwierdzają informacji o ofiarach śmiertelnych. Reuters pisze, że 200 osób jest zaginionych.

Wypadek zdarzył się w Brazylii, w gminie Brumadinho. Liczy ona 39 000 mieszkańców i jest położona 60 km na południowy zachód od Belo Horizonte (stolicy Minas Gerais). Przez zawalenie tamy kopalnianej, uwolniona została ogromna ilość szlamu i błota, które rozlały się po okolicy. Mieszkańcy z rejonów położonych w sąsiedztwie kopalni, zostali przez nadmierną ilość błota i szlamu zmuszeni do ewakuacji.

Świadkowie relacjonują, że tama została całkowicie zniszczona. Agencję informują, że na filmach umieszczonych w internecie, widać ogromną lawinę, która zalewa domy i rujnuje środowisko naturalne. W akcji ratowniczej bierze udział pięć helikopterów, których zadaniem jest przede wszystkim ratowanie ludzi, uwięzionych w szlami.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Opublikowane: Styczeń 26th, 2019 8:49 am, ostatnia aktualizacja: Styczeń 28th, 2019 at 11:32 am