Telefonem nagrał ostatnie chwile życia 33-letniej kobiety, z którą zażywał narkotyki - usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci

KMP Przemyśl - policja

Nieumyślne spowodowanie śmierci i nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej - takie zarzuty usłyszał 32-letni Mariusz Z., który telefonem nagrał ostatnie chwile życia 33-letniej mieszkanki Praszki. 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło z piątku na sobotę w Mirowszczyźnie koło Olesna. Mariusz Z., który na stałe mieszka w Holandii wraz z 33-letnią mieszkanką Praszki wspólnie zażyli narkotyki. W wyniku tego niedługo później kobieta zmarła. Dowodem na związek mężczyzny ze śmiercią kobiety jest nagranie z momentu zgonu dziewczyny, które zarejestrowane zostało telefonem podejrzanego.

Ze względu na to mężczyźnie postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania  śmierci poprzez podanie substancji psychoaktywnej niewiadomego pochodzenia, nieudzielenia pomocy osobie potrzebującej oraz posiadania marihuany. W obawie o to, że mężczyzna może opuścić kraj, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu.

Przyczyna śmierci kobiety oraz skład substancji, które mogły być powodem jej zgonu, nadal pozostają nieznane. Wszystko wyjaśni się dopiero po sekcji zwłok kobiety oraz badaniach toksykologicznych. Mariuszowi Z. grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Opublikowane: Lipiec 10th, 2018 12:17 pm