Tajemniczy mężczyzna zaczepia dzieci w podkarpackiej miejscowości

rzeszow

W Lutoryż, miejscowości podkarpackiej panuje strach. Nauczyciele ostrzegają rodziców oraz uczniów przed tajemniczym kierowcą ciemnego auta. Mężczyzna zaczepiał dziecko, które wracało do domu ze szkoły. O całej sytuacji poinformowano policję.

Sytuacja wydarzyła się w piątek (1.02) w miejscowości Lutoryż. Jeden z uczniów szkoły podstawowej podczas powrotu do domu został zaczepiony przez nieznanego kierowcę ciemnego samochodu. Dziecko przestraszone zachowaniem mężczyzny uciekło do domu. Podczas późniejszej rozmowy z dzieckiem, nie potrafił on określić marki samochodu.

Polska The Times poinformowało, że rodzice ucznia, który został zaczepiony o całej sytuacji poinformowali o szkołę. Reakcja dyrekcji była natychmiastowa. Szkoła poinformowała rodziców, aby zwrócili uwagę dzieci wracających samodzielnie do domu, aby nie reagowały na zaczepki obcych osób. W takich sytuacjach powinni poinformować osobę dorosłą o tym, że taka sytuacja miała miejsce.

Dyrekcja szkoły poleciła także aby wszyscy nauczyciele, jeszcze tego samego dnia przeprowadzili rozmowy z dziećmi o sytuacji, która się wydarzyła. Sprawę zgłoszono na policję.

-Funkcjonariusze ustalili, że chłopiec został przepuszczony na przejściu na pieszych przez ciemne auto, które później miało za nim jechać. Kierowca opuścił szybę i zaczął zagadywać dziecko. Chłopiec zachował się jednak odpowiednio, nie wdawał się w rozmowę z obcym, tylko uciekł do domu, do rodziców – mówi Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Opublikowane: Luty 8th, 2019 9:33 am