T-1 zabija ludzi

Indie1

Lokalne społeczności w stanie Maharasztra od ponad dwóch lat ścigają tygrysicę najprawdopodobniej odpowiedzialną za śmierć 10, a może nawet 13 ludzi.

Ma sześć lat, waży około 150 kilogramów. Poluje na obszarze 150 kilometrów kw., od dziewięciu miesięcy towarzyszą jej dwaj synowie. Tygrysica określana przez leśników mianem T-1, a przez pięć tysięcy przerażonych ludzi z 20 okolicznych osad tygrysem wysysającym krew, przykuła nawet uwagę indyjskiego Sądu Najwyższego. Ten po wielu miesiącach zdecydował, że, jeżeli będzie to możliwe, T-1 należy schwytać albo zabić, bo stanowi ona poważne niebezpieczeństwo dla ludzi, dlatego nie musi być mowy o jej ochronie.

Ochrony tygrysicy chcą działacze praw zwierząt. Zwracają uwagę, że lokalne służby nie mają odpowiedniego sprzętu i umiejętności, by wytropić i złapać ją, nie robiąc jednocześnie krzywdy. Wydaje się jednak, że ekolodzy tę walkę przegrają. Poszlaki wskazują na to, że dziki kot zabił 10, a może nawet 13 osób i wszyscy w regionie chcą się go pozbyć.

Opublikowane: Październik 12th, 2018 3:27 pm