Szwecja: Areszt dla podejrzewanych o przygotowywanie zamachu

Szwecja

Trzech mężczyzn w wieku od 29 do 45 lat – dwóch Uzbeków i jednego Kirgiza –  zostało zatrzymanych decyzją sądu w mieście Solna pod Sztokholmem.  Zdecydował on  w czwartek o aresztowaniu przez policję mężczyzn podejrzanych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego. 

Do aresztowania doszło w Akalla na północno-zachodnich przedmieściach Sztokholmu oraz w Stroemsund na północy Szwecji.  Według szwedzkiej agencji TT, co najmniej jedna z zatrzymanych osób miała kontakt z pochodzącym także z Uzbekistanu Rachmatem Akiłowem - sprawcą zamachu w Sztokholmie w dniu 7 kwietnia 2017 roku.

Według szwedzkich służb specjalnych SAPO, przeprowadzona w poniedziałek rano wspólna operacja zatrzymania mężczyzn z udziałem służb i policji, miała charakter akcji antyterrorystycznej. "Przygotowania do domniemanego przestępstwa terrorystycznego trwały od jakiegoś czasu. Obecnie nie ma żadnych oznak, by do ataku mogło dojść w najbliższych dniach" - poinformowały w komunikacie szwedzkie służby specjalne.   Nie ujawniono celu ani miejsca planowanego ataku.

Opublikowane: Maj 4th, 2018 11:19 am