Szwajcaria: 27-letni obywatel Szwajcarii niespodziewanie atakuje pasażerów pociągu

Salez

27-letni obywatel Szwajcarii podróżujący około godziny 14.20 pociągiem w Szwajcarii w relacji Buchs - Sennwald zaatakował pasażerów niedaleko granicy z Liechtensteinem. Napastnik miał wylać oraz podpalić łatwopalną ciecz. W sumie rannych zostało 6 osób, z czego w najcięższym stanie jest sam napastnik oraz kobieta próbująca go obezwładnić. Przy napastniku znaleziono nóż.

Ofiarami niespodziewanego ataku w pociągu są: troje dorosłych, dwóch nastolatków oraz 6-letnie dziecko.  Doznali oni ran oparzeniowych lub zatrucia dymem. Badająca sprawę policja kantonu St. Gallen nie zna jeszcze motywu działania napastnika, lecz zdarzenia nie kojarzy się z aktem terrorystycznym. Policjant Bruno Metzger z policji kantonu St. Gallen w wywiadzie dla "Die Welt" mówi o możliwej zbrodni w afekcie.

Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani śmigłowcami i karetkami do szpitala, skąd obecnie nie mogą być przesłuchiwani. Przypadek jest jednak ciągle badany, za czym przemawia sprowadzenie na miejsce dużych oddziałów policji z omawianego kantonu. Wiadomo, że naprawa uszkodzeń pociągu może kosztować około 100 tys. franków szwajcarskich.

Opublikowane: Lipiec 24th, 2017 3:04 pm