Sztuczny Księżyc - będzie oświetlać ulice w Chinach

wikimedia-commons-namyslaw-tatarynowicz-ksiezyc

Sztuczny Księżyc ma pojawić się na niebie nad miastem Chengdu, w Chinach. Będzie to satelita, który będzie dawać znacznie więcej światła niż naturalny  Księżyc.

Firma Chengdu Aerospace Science and Technology Microelectronics System Research Institute Co., Ltd. ma zamiar w 2020 roku uruchomić pierwszy na świecie sztuczny Księżyc, który oświetli niebo. O całym projekcie poinformował prezes przedsiębiorstwa podczas konferencji dotyczącej innowacji wprowadzonych dla narodu przez sektor prywatny. - pisze tech.wp.pl

Satelita będzie miał jako zadanie uzupełniać światło księżyca w nocy. Prezes firmy uważa, że dzięki ośmiokrotnie większej ilości światła, niż Księżyc, nie będą potrzebne latarnie uliczne.

Z założenia, sztuczny Księżyc powinien dać radę oświetlić obszar o powierzchni od 10 do nawet 80 km. Rozmiar promienia ma być łatwy do zmiany. Chodzi o ty, żeby inżynierowie mogli kontrolować średnicę stopniowo o kilkadziesiąt kilometrów.

Pierwsze testy satelitów, które będą oświetlać rozpoczęły się już kilka lat temu. Jednak obecnie Chińczycy są już gotowi do zbudowania pełnowymiarowej satelity, maszyny.

Jednak jej budowa wzbudza dużo wątpliwości. Głownie wątpliwości pojawiają się przy mocy urządzenia. Czy jeśli urządzenie będzie świecić 8 razy mocniej, to czy prawdopodobnie nie utrudni to snu mieszkańców. Największe obawy pojawiają się jednak jeśli o zwierzęta, zwłaszcza te, które żyją trybem nocnym. Sztuczny Księżyc może również zaburzać, utrudniać obserwację nieba.

Opublikowane: Październik 18th, 2018 12:12 pm