Szóstoklasiści pójdą do siódmej klasy

Pixabay - szkoła

Na dzisiejszym posiedzeniu rady Ministrów przyjęto projekt ustawy reformującej system edukacji, w tym likwidację gimnazjów.

Premier Beata Szydło powiedziała, iż jest zdeterminowana do przeprowadzenia tej reformy już od kolejnego roku szkolnego. Tym samym obecni szóstoklasiści poszli by do siódmej klasy, a obecni uczniowie z I klasy gimnazjów byli by ostatnim rocznikiem w gimnazjum.

"To, że dzisiaj Rada Ministrów przyjęła te projekty ustaw, jest dowodem na to, że nie tylko jesteśmy zdeterminowani, ale uruchamiamy cały proces w tej chwili już legislacyjny. Projekt ustawy zostanie skierowany do Sejmu. Wierzę w to głęboko, że zostanie bardzo dobrze ten proces w Sejmie przeprowadzony i też, że Sejm będzie poczuwał się do tej współodpowiedzialności za przyszłość polskiej szkoły" - powiedziała Szydło.

Zgodnie z projektem ustawy mają powstać 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe. Gimnazja oraz szkoły zawodowe zostaną zlikwidowane. Zmiany mają obowiązywać od roku szkolnego 2017/18.

Fot.: Pixabay

Opublikowane: Listopad 8th, 2016 3:47 pm