Szczątki w kartonie odnalezione w Kostomłotach pochodzą z czasów dwudziestolecia międzywojennego

Dolny Sląsk1

Pracownicy Urzędu Gminy w Kostomłotach odnaleźli w piwnicach urzędu ludzkie szczątki, które były schowane w kartonie. Według informacji, które podała prokuratura, szczątki najprawdopodobniej pochodzą z czasów dwudziestolecia międzywojennego.

- Kości zostały już zbadane w zakładzie medycyny sądowej we Wrocławiu i wstępne wyniki wskazują, że są stare. Prawdopodobnie pochodzą aż z czasów międzywojennych - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Klaus.

Sposób w jaki szczątki znalazły się w piwnicach Urzędu Gminy w Kostomłotach, będzie ustalany przez śledczych. Śledczy zbadają również, czy szczątki nie zostały sprofanowane.

Wójt Kostomłotów Janina Gawlik, poinformowała, że prokuratura zażądała od urzędu, aby przesłał on dane wszystkich osób, pracujących w tym miejscu w ciągu ostatnich dwóch dekad. Niektórzy pracownicy zostaną przesłuchani.

Szczątki z czasów dwudziestolecia międzywojennego zostały odnalezione w piwnicy, w pobliżu kotłowni, 5 stycznia. Był to dzień, w którym w urzędzie zarządzono dzień gospodarczy w trakcie, którego sprzątano na strychu i w piwnicy.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Opublikowane: Styczeń 29th, 2019 9:59 am