Syryjskie Siły Demokratyczne rozpoczynają nowy etap ataku na Ar-Rakka

Ar-Rakka 4 II 2017

Sojusz sił syryjskich, wspierany przez USA, oświadczył, że rozpoczął się nowy etap kampanii przeciwko oddziałom ISIS w mieście Ar-Rakka, zmierzając do zakończenia oblężenia i odcięcia drogi bojownikom z twierdz w prowincji Dajr az-Zaur.

Syryjskie siły demokratyczne (SDF) przewidują zwiększenie wsparcia ze strony międzynarodowych sił koalicyjnych poprzez zagwarantowanie osłony powietrznej oraz poprzez pomoc dostarczonych przez nich zespołów specjalnych do wsparcia ich sił na polu bitwy.

Dajr az-Zaur, które jest prawie w całości w rękach ISIS, rozciąga się aż do granicy z Irakiem. Kurdyjskie źródła wojskowe poinformowały Reutera we wtorek, że celem tej fazy jest zwarte przechwycenie głównej szosy.

Akcja ta jest trzecią fazą operacji Ar-Rakka. Pierwsza faza ukierunkowana była na obszary na północ od miasta Ar-Rakka. Druga faza - kierowaniem na tereny na zachód od miasta, która jest nadal w toku, z siłami SDF starając się uchwycić i pwostrzymać siły ISIS na tamie Eufratu.

USA mówi, że wsparciem z ich strony jest zapewnienie szkoleń i wsparcia materialnego tylko arabskich elementów SDF. Rząd dostarczył im w zeszłym miesiącu kilka pojazdów opancerzonych po raz pierwszy, aby pomóc w kampanii Ar-Rakka.

Opublikowane: Luty 4th, 2017 2:27 pm, ostatnia aktualizacja: Luty 4th, 2017 at 3:38 pm