Syryjska armia i sojusznicy zwiększają zyski w Aleppo [MAPA]

aleppo-12xi16

Syryjska armia zdobyła Dahijet al-Assad zachodni region Aleppo w sobotę, odwracając wszystkie zyski zdobyte przez rebeliantów w ciągu dwóch tygodni do ich licznych ataków przeciwko rządowym zatrzymaniom obszarów jak oficjalnie powiedział buntownik.

Państwo telewizja powiedziała, że wojsko oczyszcza podmiejski teren z min lądowych po odzyskaniu pełnej kontroli.

Syryjskie obserwatorium Praw Człowieka, w oparciu o wojenny monitoring, powiedział, że armia i sojusznicy poczynili kilka posunięć na zachodnim brzegu podzielonego miasta w tym tygodniu, utrudniając rebeliancką ofensywę łamiącą opozycję regionów.

Rząd syryjskich sił wziął wioskę Mindżan i pobliskie stanowiska, które zostały uchwycone przez rebeliantów w ostatnim miesiącu jak powiedział obserwator.

Zakaria Malahifji, przywódca biura politycznego Fastakim rebelianckiej grupy walczącej w Aleppo, potwierdził postępy wojska.

"Oczywiście, kiedy reżim przejmie kontrolę, będzie to miało negatywne skutki, jednak to wymaga zaparcia" Pomiędzy faktami, powiedział "Mamy nadzieję, że to się zmieni w nadchodzących dniach".

To miasto zostało podzielone przed laty pomiędzy rząd wschodni i rząd zachodni.

Syryjski rząd wojska doprowadził do silnych ataków na wschodnie Aleppo we wrześniu po oblężeniu obszaru, o którym ONZ powiedział, że jest domem dla 275,000 osób.

28 października, buntownicy zaatakowani próbując rozbić oblężenie, celując na zachodnie części Aleppo, które jest w ofensywie składającej się z bojowników islamskich i rebeliantów walczących pod szyldem Wolnej Armii Syrii transporterem. Ale ich postęp zwolnił się po wczesnych posunięciach.

Rebelianci ostrzelali zachodnie Aleppo, gdzie w międzyczasie zabito 92 osoby w tym 29 dzieci podczas dwu tygodniowej ofensywy.

Opublikowane: Listopad 12th, 2016 2:18 pm, ostatnia aktualizacja: Listopad 12th, 2016 at 2:54 pm