Syria: fałszywy alarm uruchomił system obrony przeciwlotniczej

syria

Informacje o ataku rakietowym na stryjskie bazy lotnicze pojawiły się jeszcze w nocy. Wtedy też pojawiły się nieoficjalne informacje o tym, że ataku dokonało izraelskie lotnictwo. Niemiecka agencja dpa uspokaja, że zasłyszane eksplozje wywołane zostały przez fałszywy alarm, który uruchomił syryjski system obrony przeciwlotniczej.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka niedaleko bazy lotniczej Szajrat w prowincji Hims oraz w okolicach Damaszku słychać było silne eksplozje. Syryjska agencja prasowa podała z kolei, że obrona przeciwlotnicza przechwyciła wiele rakiet.

Ataki te zostały określone przez władze Damaszku jako "agresja", nikt jednak nie sprecyzował, kto miałby zaatakować te ważne syryjskie bazy lotnicze. Pojawiło się kilka nieoficjalnych informacji, jakoby to izraelskie lotnictwo było winne tego ataku, lecz rzecznik izraelskiej armii stanowczo zaprzecza takim pogłoskom. Rzecznik Pentagonu dodaje, że Stany Zjednoczone również nie mają z tym wszystkim nic wspólnego, bo chwilowo nie prowadzą żadnych działań zbrojnych w tym regionie.

W tym miejscu pojawia się niemiecka agencja dpa, która, powołując się na syryjskie koła wojskowe, informuje, że najprawdopodobniej eksplozje były wynikiem fałszywego alarmu. To właśnie on uruchomił syryjski system obrony przeciwlotniczej, który był źródłem zasłyszanych eksplozji.

Opublikowane: Kwiecień 17th, 2018 5:21 pm, ostatnia aktualizacja: Kwiecień 17th, 2018 at 5:28 pm